Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől potyognak le az orchideá...

Mitől potyognak le az orchideám bimbói?

Figyelt kérdés

Múlt hét csütörtökön vettem egy orchideát,4bimbó volt rajta,ebből már 3 leesett, az az egy pedig fonnyadt.

Mitől és miért eshetnek le?

Eddig 2x öntöztem,tápoldattal még egyszer sem. Csak a gyökereit locsoltam pumpás,szórófejes üvegből.

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.



2015. júl. 3. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokminden lehet.

Ki tud folyni a víz a cserépbôl? Nem tûri ha áll alatta a vìz.

Átlátszó a cserép?

Kap elég fényt?

Nincs tùl meleg helyen

2015. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem áll a cserépben a víz,és alatta sem. Átlátszó,ablakban van. Az ablak keletre néz..
2015. júl. 4. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet, az orchideák igen érzékenyek a helyváltoztatásra, ezért is leeshettek (ugye elkerültek a boltból hozzád), túl száraz levegő miatt is (érdemes szórófejes üvegből kicsit köréje vizet spriccelni (a levelei tövénél ne álljon a víz és a virágait is védeni kell!), vagy vizes kavicsos tálra állítani, h nőjön a páratartalom).

Öntözni nem kell túl gyakran, mert a gyökerei rothadásnak indulhatnak (a lepkeorchidea szereti, ha két öntözés közt teljesen megszárad az ültetőközeg). Nézd a léggyökereket és ha már nem zöldek hanem szürkék, akkor állítsd be tápoldatos állott vízbe 50 percre. Felülről ne öntözd, mert a gyökerei megrothadhatnak.

2015. júl. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ha beáztatom,ugye nem kell,hogy a cserepet teljesen ellepje? Csak simán,mintha alulról megöntözném? :)
2015. júl. 8. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam, h beállítom egy edénybe, ahol kb. a cserép feléig/ háromnegyedéig ér a víz (ne legyen hideg!)
2015. júl. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!