Kezdőoldal » Otthon » Kert » A cukkini növényeim szépen...

Vimis kérdése:

A cukkini növényeim szépen virágoznak, de a virágok elszáradnak és nincs termés termés. Rendszeresen öntözöm, kertészetben vett palánták voltak. Mi az ok?

Figyelt kérdés
2015. júl. 12. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Víz,fény,pára és tápanyagigényes. Ha nem áll rendelkezésére elég tápanyag akkor is előfordulhat hogy alig kötődik a termés. Én pl. még levél-trágyázom is olyan oldattal ami a kötődést serkenti...
2015. júl. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
méhecskék jártak arra?
2015. júl. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szomszédnak is volt ilyen problémája, bőséges víz és tápanyag-utánpótlás esetén sikerült "rábírni" hogy gyönyörűen teremjenek.
2015. júl. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nagyon fiatal növényekről van szó? Egyes fajták az elején két hétig is csak hím (porzós) virágokat hoznak.

Vannak termős virágok egyáltalán? (Könnyű megismerni őket, mert a termősek alatt már ott van egy kis cukkini.)

Ha nincs termős, akkor csak egy dolgot tehetsz: vársz.

Amúgy a gyakori öntözés a termős virágok hiányának dolgozik, persze csak egy hetet késleltet rajtuk.


Na, kerestem is képet. Balra a porzós, jobbra a termős virág:

[link]

2015. júl. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A rendszeres öntözés azt jelenti, hogy slaggal megpriccolod az egészet, vagy kannával öntözöd kizárólag a tövét, úgy hogy a virágokra és a levelekre ne menjen a víz?
2015. júl. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kertemben is rengeteg cukkini van és néhány bokor csak virágzik, de nem hoz termést. Mindegyik ugyanabban a földben van, ugyanannyi tápanyagot és vizet kap. Számomra is rejtély.
2015. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem pl. gyönyörű terméseim vannak , 2-3 naponta szórófejjel beöntözöm alaposan,főleg kánikulában, kap kötődésserkentő levéltrágyát és műtrágyát...semmi probléma velük.
2015. júl. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A kedves kis méhecskék nem másztak bele a virágba. :) Terméketlen a virág.
2015. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!