Kezdőoldal » Otthon » Kert » Halálosan mérgező virágot...

Halálosan mérgező virágot miért lehet vásárolni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 21. 07:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

MILYEN virágra gondolsz konkrétan? Mert így nem lehet konkrét választ adni.


Mellesleg a virágokat NEM enni szokás, ezért leeht vásárolni mérgezöeket is.

Ha minden mérgezö dísznövényt betiltanának, akkor jóformán nem lehetne semmilyet sem venni.

2015. júl. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan a sisakvirágra gondoltam.
2015. júl. 21. 07:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol láttál sisakvirágot, én még nem láttam. (Ettöl függetlenül lehetséges, hogy valhol árulnak)


Viszont van olyan kerti szarkaláb-fajta, ami megtévesztésig hasonlít a kék sisakvirágra, de nem mérgezö.


Amennyiben tényleg sisakvirágról van szó, akkor sincs igazán probléma, mert értelmes ember nem eszi a kerti virágokat, másrészt van még jópár hasonlóan mérgezö disznövény, csak azokról nem tud a többség. Többek közt a ricinusfa is ilyen, mégis mindenhol ültethetö.

2015. júl. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kisgyerekes anyuka vagyok. Valakinek a kertjében van ilyen, mondta, hogy ne engedjem a gyereket a növény közelébe, gondozni is csak kesztyűben szabad. Mert mérgező.
2015. júl. 21. 08:03
 5/12 A kérdező kommentje:
2015. júl. 21. 08:07
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo: a termeszetben is elofordul egy csomo halalosan mergezo noveny, ami csak ugy, szabadon terem. Igen, az itthoni erdokben, reteken is. Gyongyvirag megvan?


Picit tulhisztized a dolgot. Tessek betartani a kert tulajdonosanak kereset, es nem odaengedni a gyereket. A te kedvedert nem fogja kiirtani.

2015. júl. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Így igaz, a gyöngyvirág.

Vagy egy csomó gombafajta.

De akár a fikusz is. Még lehet neked is van otthon.

Ennyi erővel sehova nem mehetnénk, mindenhol van valami, amibe bele lehet halni, ha nem figyelünk.

Nem az a megoldás, hogy nem mész sehova, hanem hogy nyitva tartod a szemed, és ha kis gyereked van, akkor odafigyelsz rá.

2015. júl. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazatok van, lehet tulhisztizem.

Azért szerintem ezt nem lenne szabad árulni.

2015. júl. 21. 08:34
 9/12 A kérdező kommentje:
A férjemért aggódónak: nem halálra ítéltem hanem életfogytiglanira:-) A nagy még nincs 2, a kicsi 9 hetes... gondolom nem kell tovább magyarázni...
2015. júl. 21. 09:27
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

több szobanövény is mérgező, csak alig tudja valaki.

csak, hogy tudd: [link]

2015. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!