Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktuszszakértők! Megmondjátok...

Kaktuszszakértők! Megmondjátok nekem, hogy a csatolt képeken lévő hajtásokat le tudnám-e szedni és külön hajtatni?

Figyelt kérdés

2015. júl. 21. 11:44
 1/7 A kérdező kommentje:
2015. júl. 21. 11:45
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen,de tedd napra mert ezek csúnyán megnyúltak, 1 hétre leszeded "szikkadni hagyod, majd utána enyhén nedves kaktuszföldbe beleteszed min. a növény 1/3-át. (ne legyen vizes-sáros mert kirohad).
2015. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
simán leszedem és föld nélkül kirakom a napra egy hétre minden nélkül, jól értem??
2015. júl. 21. 13:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem,leszeded a hajtást, szikkadni hagyod száraz helyen (bent a házban), 1 hét után nedves földbe teszed, majd fokozatosan a tűző naphoz szoktatod hogy szép legyen.
2015. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek még éretlen hajtások, rajtuk vannak azok a zöld kúpos levélszerű dolgok. Mikor azok elkezdenek leesni, akkor lesznek elég érettek a gyökereztetéshez.

Amúgy a leírás jó. Lehet több hétig is szárítani, de ezeknek szerintem elég lesz az egy hét.

Már most, az anyanövényen meg lehet kezdeni a naphoz való szoktatást, mert szörnyen néznek ki, és mire beérnek, mehetnek a kukába.

Kaktuszt csak szabadban szabad tartani, vagy ablakban, függöny nélkül, ha nem északi a szoba.

2015. júl. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

akkor jól tettem, h levágtam a zöld részeket?? mert most már nem tudom visszacsinálni. :D


Az anyanövényre gondoltál, h mehetnek a kukába? :)


Köszönöm egyébként a segítséget.

2015. júl. 21. 18:09
 7/7 anonim ***** válasza:

A levágott részek vannak szörnyű állapotban (fényhiány és ehhez mért túlöntözés miatt megnyúlva), és ezek még tovább nyúltak volna sötétben, rettentő ocsmánnyá válva. Olyan kinézetűnek kellene lenniük, mint a lenti részeknek.

Úgy értettem előzőleg, hogy ha még a levágáshoz ideális ideig sötétben maradnak, akkor fognak kukába kívánkozni. Viszont az anyatövön még javulhatott volna a kinézetük, világosra téve, hiszen éretlen, fejlődésben lévő szártagokról van szó. Abból lehet tudni, hogy még nem estek le azok a kis hegyes levélkezdemények a szártagok oldaláról, a tövisek mellől.

Ha már levágtad, ne ragaszd vissza, meg fognak maradni így is, de nem fognak olyan simán menni a dolgok, mint ahogy kellene.

Az anyanövényt már szoktathatod is fényhez a szabadban (félárnyék), hogy a továbbiakban már rendes hajtásokat hozzon.

2015. júl. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!