Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire mérgező a Sisakvirág?...

Mennyire mérgező a Sisakvirág? Lehet halálos ha állat vagy ember lenyeli a levelét vagy magját?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik ez a növényfaj és szeretnék belőle a kiskertembe de 2 kutyusom is van ezért filózok rajta.

Emberre mennyire veszélyes? Olvastam valahol, hogy már az érintése is halálos. Igaz ez? Lenyelve 100% halálos vagy mi?



2015. júl. 27. 23:16
 1/5 anonim válasza:

Ne ültess, baromira mérgező! Gyorsan felejtsd el!


[link]


Én úgy tudom hogy érintésre is megvan a baj. Nem csak a cikk alapján mondom, csak hirtelen ezt találtam.

2015. júl. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A cikk szerint nem tudták megállapítani mi baja van a kertésznek. Ennyire nehéz kimutatni a méreganyagát? Mi van akkor ha esik az eső? A víz ki tudja mosni a mérgét bele a talajba? Bocsi ha hülyeségeket kérdezek de a wikipédián is csak annyi van róla, hogy mérgező és pont.
2015. júl. 28. 00:34
 3/5 anonim válasza:
Ezeket én nem tudom, ha látok egyet, én messzire megyek. Csak azt tudom, hogy az egyik legmérgezőbb növény.
2015. júl. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a farkasölő sisakvirág.

A díszváltozatok természetesen nem ilyen mérgezőek.

Megenni azért nem ajánlatos őket, de a kutyáknak van annyi eszük, hogy nem eszik meg.

2015. júl. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A sisakvirágból bizony 1mg is halálos dózis egy embernek. Még hogy kutyának. Én csak azért tartok a LAKÁSBAN CSERÉPBEN miert a botanika tanszéken dolgozok. Amúgy nagyon szép virág de ahogy mondják: a szépségért meg kell szemvedni!
2015. okt. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!