Kezdőoldal » Otthon » Kert » Először termesztek uborkát,...

Először termesztek uborkát, tegnap szedtem le az elsőt ubisalinak, de keserű volt, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Mivel az uborka nagy része víz, ezért úgy gondoltam, sok vízre van szüksége, szóval locsoltam bőségesen.

Maga a növény nagyon szép, erős, egészséges, még most is tele van virággal.

Mitől lett keserű az uborka?


2015. júl. 28. 08:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%

Nagyobb uborkásomat naponta locsolom,állandóan erősen nedves a talaj, minden tápanyagot megkap, levéltrágyát is kap, mind nagyon finom keseredés mentes (tétény f1 és perez f1 -et 5. éve termelem).


F1-es fajtát érdemes tehát venni, drága de behozza a kiadásokat.

2015. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

a drága mit takar?


én nem néztem semmit, csak levettem a polcról a magot, mivel most először próbálkozom vele.


biztosan nem csak nekem tűnik bőségesnek a víz, eláztatom a földjét, áll a víz. slaggal locsolok.

amikor nincs eső, esténként. reggel nem tudok, mert korán indulok munkába.

de már napok óta van jó kis eső felénk, szóval tuti kapott bőven vizet.


a leírásotok alapján egyszerűen csak rossz fajta magot vettem. de akkor ez az uborka mire jó? semmire?

2015. júl. 28. 12:25
 13/17 anonim ***** válasza:
Savanyúságban pl. jó íze van.Kovászos uborkának is jó!
2015. júl. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Példaként: 1 tasak Olcsóbb uborka 180Ft, F1-es 1.osztály: 460-600Ft 1 tasak (árát bőven behozza mondjuk).
2015. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A nagy hőségben akkor is megkeseredik sok fajta, ha bőségesen van locsolva. Jó körülmények között ezek sem keserűek. Ha már nem lesz ekkora hőség, mint volt, akkor lehet jó a későbbi termés.

Vagy olyan magot vegyél, aminek a csomagolására rá van írva, hogy keseredésmentes, vagy F1-es hibridet, ezek már nem szoktak keseredni általában.

Legjobb az olyan F1-es, amin fel van tüntetve, hogy peronoszpórának ellenáll, így a betegség sem fogja elvinni a növényt permetezés nélkül sem.

2015. júl. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ezek a 14. válaszban lévő árak szerintem ZKI-magokra vonatkoznak.

Én Perez, Charlotte meg hasonló peronoszpóramentes F1-es magokat 200 körül szoktam venni. Talán Kertimag van idén.

2015. júl. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem is van, hogy az egyik keserű, a másik meg nem. Én palántát vettem, de fogalmam sincs, hogy melyik fajta, először termesztek uborkát. Viszont egy hétig nem voltunk itthon és tele van 20cm-es ubival, azzal vajon mit lehet kezdeni?
2015. júl. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!