Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fagyalt akarok szaporítani...

Fagyalt akarok szaporítani (egyetlen bokrunk van itthon). A fás dugványozást hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

Rákerestem már az interneten is, de nem igazán érthető számomra amit írnak.

Most ősszel kell a 10-15 cm-es ágakat levágni, és símán le kell dugni őket a földbe? Be kell temetni a tetejét?


2008. szept. 5. 21:09
 1/5 anonim válasza:
100%
Két módja is van a azaporításnak. Nedves talajba a hajtásvédekből olyan hosszút kell levágni, hogy az elfásodott rész legalább 10 cm legyen, azt bedugni a nedves talajba és gyakran öntözni. Ezt ősszel vagy tavasszal lehet elvégezni, igen jól erednek. A másik, mg, boltokban kapható a gyökereztető por, fás szárúakra. Használati utasítás szerint eljárva bármikor gyökereztethető! Sok szerencsét! ibolya
2008. szept. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mennyire kell ledugni a földbe? Teljesen, vagy lógjon ki belőle valamennyi? Köszi.
2008. szept. 13. 18:51
 3/5 anonim válasza:
100%
Nekem sövény van belőle,,amikor visszavágod,kb.20 centit,a jól beöntözött földbe dugd le a felét,1-2cm távolságot tartva szoktam lenyomni,jó sürün,egy lukba 2-3-at is tehetsz,70%-ban megered,tavasszal,nyáron a legjobb,ha egy ,vagy két hét után nem kornyad,akkor megmarad.Mindennap bőven öntözni kell!!
2008. szept. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En is megprobalom,hatha nekem is sikerul.
2016. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért, de nekem nem sikerült.Neked, kérdező?
2017. szept. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!