Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kezdjek kb.1000 négyzetmét...

Mit kezdjek kb.1000 négyzetméteres kerttel?

Figyelt kérdés
Nincs idöm zöldségeket termelni. Arra gondoltam hogy beültetem gyümölcsfával vagy diófával vagy akácfával tüzelönek. Ti hogy használnátok ki ekkora termöföldet?
2015. aug. 12. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm gyümölcsfákkal ültette be. A kaszálás helyett meg tavasszal libákat vesz őszre a füvön gazon simán felnőnek és akkor vágja őket. Semmi mást nem kapnak a libák, csak vizet mégis gyönyörűek neki. Gaz meg nincs lerágják a libák tövig az egész kertben. Fiatal fáktövét körbe keríti dróttal, hogy a kérget ne rágja meg a liba ennyi. Másik ismerősöm ugyanígy csinálja, csak az tyúkokat és gyöngytyúkokat tart a fák alatt.
2015. aug. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A fákkal sincs kevesebb gond. 2 hetente permetezni tél vége és ősz vége között, nyesni, gallyazni és a nyesedéket rendszerese eltávolítani (komposztálni), a fák tövét tisztán tartani, a többi területen füvet nyírni stb.
2015. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ha egyáltalán nincs időd vagy nem is akarsz foglalkozni vele akkor próbáld ki a császárfát, szép gyorsan nő és állítólag jó bútor alapanyag
2015. aug. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Akácot javaslom,az a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás,ilyen szárazságban is viszonylag szépen növekszik, császárfa valóban jó ötlet de kezdetben öntözni kell mindenféleképpen,elég sok munka van vele emiatt.
2015. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A libás megoldás jó lehet. Tényleg nem adtál semmi takarmányt nekik?
2015. aug. 12. 21:47
 6/14 anonim ***** válasza:
téliesített medence és szauna
2015. aug. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Ha térdig akarsz gázolni a libaszarban....
2015. aug. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem nálam van, hanem egy barátomnál. 10-12 liba szokott lenni nála. Nem szokott nekik enni adni, de jó nagy rész van, ahol minden nap tudnak legelni a libák. Illetve a gyümölcsöst öntözi, így nem sül ki a fű és gaz.

Nekem jóval kisebb az a rész, ahová libát tudok engedni, mert én veteményezek is. Így nekem csak 3-4 liba van. Mivel nekem nem 1000 m2 vannak a libák, csak kb. 30 m2. Nálam kell kiegészítést adni (árpa,búza keverék, tök, takarmányrépa), mert kevés a terület. De nem járok ott sem térdig a szarban. Pláne nem sok ürülék jön össze 1000 m2-en, pár db. libánál. Ráadásul a kérdező kertről beszélt és nem az udvarra engedi, ahol az ember sokat mászkál. A trágya használ a fáknak is, legyen az gyümölcs, vagy egyéb fa.

Az ismerősömnél kb. 7-8 éve így megy. Gyümölcsfa és liba, éjjel a libák beülnek egy ólba és a 2 kuvasz meg ki van engedve a gyümölcsösbe is.

2015. aug. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Ha van elég pénzed hozza akkor lehetne medence is :)
2015. aug. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

a császárfa jó ötlet csak nagy a beruházási költsége. 2000 /tő és akkor nem is mondtam sokat.

A gyümölcsöst kéthetente permetezni hát attól is függ milyen fák azt azért nézegetni kell bogarak időjárás... befolyásolja. a libák pedig azért nem jók oda vagy esetleg akkor ha biofák mert ha permetezed a fákat sok a lehúlló vagyszer és azt eszi akkor meg elsőre nem látszik de azért bevizsgáltatnám azt a húst amit onnan eszik meg a gazda.

A dió mondjuk ha nincs gondozva akkor is jól elvan de sokára lesz megtérülő.

ha jó a talaj végülis és foghagymáznék nyár végén felszántod ha jön egy jó eső talajmunka aztán elduggatni tavasszal lekezelni valami gyomírtóval aztán meg nyár közepén felszedni. jó ára van 700 tól felfele / kg ekkora területen ha jó csinálod minimum 5-600 ezer haszon van ennyiért megéri dolgozni vele egy kicsit még ha valakivel 3-4 alkalommal átkapáltatod napszámba még akkoris marad haszon rajta monjuk ennyire már nemárt valami piacot nézni és nem háztól eladni.

az akác se rossz mert 5 év után ritkítható és utánna minden évben vághatol ki és akkor már ott lesz fűtéspótléknak de annyiról még egy családi ház tüzelése nem megoldható mondjuk max egy két éven nem kell venned ha csak úgy 8-10 év után nyúlsz hozzá de akkor tarra az egészet meg nem egy villát lehet kifűteni ennyivel, de pótléknak jó és esetleg ha akác akkor már egy kaptár méh is elférhet mellette már akkor a környékről is tudnak szedni valamit meg az és már mézed is van .

2015. aug. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!