Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell gondozni az...

Hogyan kell gondozni az orchideát?

Figyelt kérdés

Tudom google a barátod,de van pár pár kérdésem:)

Ajándékba kaptam egy orchideát(nem a "hagyományosat",hanem apróbb virágút kb. ilyen: [link]

1,Még abban a cserépben van,amiben a boltban volt,ilyenkor át kell ültetni,vagy maradhat így?

2,Sajnos a kutya miatt nem merem az asztalra rakni,az nagy baj,ha a szekrény tetején van?

Hol érzi jobban magát?(milyen helyet érdemes neki találni?)

3,Milyen gyakran kell öntözni?(panel magaslaton,délutáni napsütéssel.kb 28 fok van bent)

Az úgy jó,ha alá öntök vizet,aztán olyan 10 perc múlva meg leöntöm róla?

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat:)


2015. aug. 13. 23:58
 1/2 A kérdező kommentje:

bocsi,az első linknél nem dobja ki azt,amelyikre gondoltam.

[link]

2015. aug. 13. 23:59
 2/2 anonim ***** válasza:
Panelházban kísérletezni kell vele, hogy egyáltalán hajlandó-e megélni a száraz levegőben (tartok tőle, hogy nem). A Dendrobium orchideák között vannak lombhullatók, amelyek lecsupaszult állapotban nemigen szobadíszek. Az orchideák gyökérzete többnyire léggyökér, ami a párás környezetből veszi fel a vizet, de kis tálkából nem tudja felszívni. Ráadásul ezek a gyökerek hajlamosak elrothadni a pangó vízben. Hetente 1-3 alkalommal (hőmérséklettől és páratartalomtól függően) egy vödör vízbe kell meríteni az egész cserepet, hogy a cserépben levő közeg is képes legyen átnedvesedni, majd 20-30 perc után kivenni, hagyni kicsepegni a felesleges vizet és úgy tenni vissza az állandó helyére, hogy az alátét tálban ne legyen víz. Nézz csak utána részletesen a google-ban.
2015. aug. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!