Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csepegtető öntözés?

Csepegtető öntözés?

Figyelt kérdés

Szeretnék 5 ágyást csepegtető szalaggal öntözni

Blue Plus csepegtető szallagal ( [link]


Vagy ezzel a csepegtető szalaggal érdemesebb? ( [link]


mire kell vigyázni?

Milyen szívattyú kell (ásott kút)

MEnyit fogaszt (vizet)

stb.

minden tipet tudni szeretnék


2015. aug. 15. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ehhez hidrofort ajánlott venni,közvetlenül szivattyúra kötve tönkremehet meg nem is takarékos. Szalaghoz jó szűrő ajánlott,hogy nehogy elduguljon,Hogy mennyit fogyaszt az a csepegtető hosszától és a lyukak számtól függ, gyári adatoknál oda van írva hogy mennyi a fogyasztás (pl. 4 liter/perc/csepegtető lyuk vagy gomba).
2015. aug. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem jók a linkjeid.


Nekem a 8 mil-es Toro nagyon jó. A 6 mil-es túl vékony falú, nehezebb kötözgetni, rakosgatni, a merevség hiánya miatt nem marad a helyén, könnyebb kapával kivágni. Egyszer kényszerűségből vettem 6-osat, többet nem fogok.

Veteményesbe 10 cm-es lyukkiosztással vegyél, mert annál a csepegőpontok alatti öntözött részek vonallá állnak össze, és úgysem tudod pont a csepegőpontok alá ültetni a növényeidet. Egyébként is a sorban a szomszédos növények gyökerei összeérnek idővel. És ha egy eldugul is, a szomszédja még öntöz oda valamennyit.

Jól írja az első, nagyon fontos a jó szűrés.

Nálam olyan 2 liter szemenként/óránként, de ez meg van adva mindegyiknél, hogy mennyit tud, nagyon nyomásfüggő.

2015. aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Olvastam hogy a csepegtetőszlag/cső tönkreteszi a hidrofort


fű vet is szeretném öntözni oda mi kell

500w hidrofor elég

és egy lamellás szűrő

2015. aug. 17. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:
csepegtető csövet vagy hidroforrol vagy IBC tartályról szokták működtetni,közvetlenül szivattyúra nem köthető, nekem hidroforról megy évek óta (750W-os szivattyúval),nagyobb tartály kell hogy ne kapcsolgasson állandóan , és a füvet is innen locsolom.
2015. aug. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg szakembert, de szerintem megoldható, hogy veszel egy nyomásszabályozó szelepet, amit bekötsz a szivattyú után, az a víz egy részét visszaengedi a kútba egy darab slagon.
2015. aug. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár ha ezt nézzük, akkor egy sima tekerős szelep is megteszi (T-vel bekötve a szivattyú után), annyira nyitod meg a kútba visszafolyó vizet, hogy a csepegtető szalag jól működjön, de ne legyen túl kemény. Ezt ki tudod tapasztalni, hogy milyennek kell lennie.
2015. aug. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!