Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szedret birok így szaporítani?

Szedret birok így szaporítani?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk van egy kifejlett szeder nővényem és abból ősszel levágok egy vesszőt és csak úgy leszúrom arra a helyre ahol jövőre is szedret szeretnék az tavasszal meg gyökeresedik?

2015. aug. 18. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy gyökeresedni fog, de meglehet, érdemes sokat ledugni hátha sikerül, legkönnyebben bujtással és félfás dugvánnyal szaporítható fagymentes időszakban.
2015. aug. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha még gyökereztető port is használsz, akkor sikerülhet. De alkalmazz bujtást: a szeder egyik hajtását vezesd egy cserépbe (megfelelően rögzítve) és a cserép talaját ne hagyd kiszáradni. Pár hónap után, amikor belegyökeresedett a cserépbe, vágd el az anyanövényt és a cserepes n9vényt összekötő hajtást.
2015. aug. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért ősszel? Gondolod, télen a fagyos földben majd olyan jól fog fejlődni?

Lehet, hogy úgy is sikerülne néhány, de inkább tavasszal (február végén, március elején) darabold fel a vesszőt 25-30 cm-es darabokra, szúrd le a végleges helyére úgy, hogy a legfelső rügy legyen földszinten. Öntözd be, utána is öntözz, ha aszály van.

Előtte ásd meg a talajt már ősszel azon a helyen, és ha van, trágyát is forgass be, mert később már nem lehet alátenni semmit.

2015. aug. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Így nem próbáltam. Én úgy csináltam hogy sorirányba csináltam 10-15 cm mély árkot, bele fektettem a hajtást, belocsoltam betakartam. A hajtás legvége föld fölött maradt. Következő őszön, leválasztom az anyatőről /elvágtam/, ha kell ritkítani, a ritkításokat tovább vittem a szabad helyre. Ez is egyfajta bujtás. Ha van elég hely akkor több hajtást is lerakhatsz, sugarasan /körbe/. Ezeket majd jövőre át kell vinni a végleges helyére. Így rövidebb idő alatt tudod felszeporítani.
2015. aug. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!