Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeintetek hogy ultessem ell...

Attila8989 kérdése:

Szeintetek hogy ultessem ell az epret?

Figyelt kérdés
iDéN átt szeretném ulltettni az epremet de nem tudom hogy csináljam egyik ismerosom azt mondja tegyek allá foliat a masik azt hogy szalmát(( és mar teljessen ossze zavarnak ))) Tik hogy szoktáttok megcsinállni az eper ágyásatokat ?? Segítsen valaki akinek mellik otlet vagy modszer joonn beee)))

2015. aug. 23. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A szalmát a fürtök alá szokták tenni, hogy az eső ne verje rájuk a földet. Mulcsozásra nem alkalmas, mert elrothad pár hónap alatt, meg egyébként sem lehet a szükséges mennyiséget felhasználni, mert az eltakarná a leveleket is.

Fekete fóliát szoktak alkalmazni, és a rajta vágott lyukakba ültetni az eperpalántákat. Azzal meg annyi a gond, hogy nyáron a nap felforrósítja a fóliát 60-70 fokosra, és esetleg kiég az egész ültetvény.

Úgyhogy én csak hagyományosan, minden nélkül szoktam ültetni.

2015. aug. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Láttam már eper alatt dupla zöld raschel hálót és szürke geotextíliát is, kettő előnye hogy nem melegszik nagyon fel,illetve szellőzik tőle a talaj is.
2015. aug. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De Ha teszek allá fekete foliát akkor nem fog ki jonni a gyom nemm?? és ha az eper korul sok helyet hagyok ell akkor nem biztos hogy kiég??
2015. aug. 24. 13:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, a fólia gyommentesítésre jó. De ha túl nagy lyukak vannak kivágva rajta, akkor ott ugyanúgy kel a gyom, és rámenni se túl jó, mert kiszakad a fólia, ha nem valami drága és nagyon vastag.

Meg le is kell súlyozni, hogy a szél ne vigye el eprestől.



Az említett geotextília minden szempontból jobb, ráadásul az levegőzik is.

2015. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem nem jött be a fólia.

Én télére telibe leszalmáztam tavasszal mikor már nem volt állandó fagy leszedtem devrinol 45F legyomírtóztam aztán mikor elérte azt a 10-12 centit visszaszalmáztam annyira hogy kintlegyen a teteje mire termett pont annyi volt alatta hogy nem lett sáros a termés és viszont annyi maradt hogy mire szépen felnőtt nem volt benne egy szál gaz se.

Annyi hogy mielőtt a jelenlegi helyre palántáztam előtt agusztus elején felástam megganézézva aztán párszór jól belocsoltam két hét alatt az évelő szépen kijött az kapott totálist medallon-t és az se jött vissza a devrinol meg a megrolkelőket szépen megfogta ami meg ki akart volna jönni azt meg a szalma nem hagyta.

2015. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
agroszövet a legjobb megoldás, ez egy fekete spéci anyag erre a célra. könnyebb lyukasztani, mint a fóliát, nem hasad, szellőzik alatta a talaj. éveket bír. gyommentesen tartja. én már a palánták alá is teszek, és nem sült ki az uborkám sem 40 fokos tartós kánikulában, pedig az ugye kiég könnyen.
2015. aug. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!