Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchidea szár száradása...

Kovácsné Tündi kérdése:

Orchidea szár száradása esetén mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy orchideát, lehullott az összes virága. Biztos voltam benne, hogy minden rendben van vele,mivel két új levelet hozott közben. Az oldalszára, ahol a virágok voltak, elkezdett száradni. Viszont tegnap amikor odapillantottam, megláttam, hogy már az egész szára szárad a tövéig. Az alsó 3 levele is sárgul. Mit kellene most tennem? Levágjam vagy hagyjam leszáradni magától? Megmarad vagy valamit elrontottam és kipusztul? :(

Előre is köszönöm a válaszokat!

Tündi



2015. aug. 27. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Az orchidea nem szeret egyedül lenni. Legjobb lenne, ha tudnál neki venni egy párt. De minimum tedd egy másik, nagyobb szobanövény földjére, a levelek közelébe, hogy így tudjanak lélegezni. Szereti a párásabb levegőt, de nem szabad sokszor öntözni. Kaspója csak átlátszó lehet, a gyökereinek kell a fény.
2015. aug. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Van mellette másik orchidea, az szépen virágzik.

Mindent elolvastam, hogy kell bánni vele és így is tettem. Oda figyeltem mindenre. Tápoldatot is kap minden 2. locsoláskor. Normális, hogy leszáradt az egész szára? Újra fog nőni?

2015. szept. 4. 14:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos most már a levelei is hullanak és csak lógnak. Ki fog pusztulni, vagy tehetek esetleg érte még valamit? :(
2015. szept. 19. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!