Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szobanövény lehet? Mi...

Milyen szobanövény lehet? Mi a neve?

Figyelt kérdés

Nem találok kimondottan róla google-ban képet, jelenleg fényképet feltölteni pedig nem tudok, így csak leírni tudom milyen.


Jelenleg kb fél méter magas, s kb 2 cm átmérőjű a "törzse". Ahogy magasodik úgy az alsó levelét mindig ledobja,ebből nő folyton a törzsrész. S úgy nő hogy fönt viszont mindig hoz egyet. közepéből nő ki, aztán szépen kitekeredik a levél idővel. A kifejlett levelei nagyok, s kb ilyesmik mint ennek ( [link] ) színre és formára, de az enyém sokkalta nagyobb méretű. Alapvetően szép növény, nem tudom virágot kell e hoznia valaha. Nyugati fekvésű, délutáni napsütéses ablakban nagyon jól nő.


Eredetileg azt hittem valami kicsi növény marad, de néhány hónap alatt nagyot nőtt.


Bocsi hogyha butuska a leírás, de próbáltam részletes lenni.



2015. aug. 27. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Dieffenbachia (buzogányvirág) lesz a tiéd is szerintem, csak már idősebb és felnyurgult (és nem pont ilyen fajta). Ilyesmi:

[link]

2015. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez az. Köszönöm. Mikor belinkeltem azt a képet már kezdtem sejteni, hogy ez is annak valami változata.
2015. aug. 28. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!