Kezdőoldal » Otthon » Kert » Segítség! Most túlöntöztem,...

Segítség! Most túlöntöztem, vagy kiszárítottam az orchideát? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Az augusztus 15-ei hétvégén locsoltam, aztán az esős időben kitettem a teraszra, hogy párázzon. A cserepén látszottak a cseppek, gondoltam, hogy most jó a vízellátása. Hanem szerdán (tegnapelőtt) kitettem szintén a trraszra. Eleinte árnyékban volt, majd a nap érte. Megégtek a levelei, majd fonnyadni kezdtek.

Most ez azért vam, mert megégett?

Két növényt is kiraktam, de csak az egyik levele égett meg...


Ugyanennek, amelyik megégett, a virágain szürke pöttyök vannak. Rzt már egy hete észrevettem. (A másikon nincs virág).


Mitől lehet ez?



2015. aug. 28. 08:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Az orchidea

- szereti a fényt, de nem szabad a közvetlen napsütésre kirakni! Félárnyékba kell rakni, tűző napra soha.

- vízigényes, DE!!! a gyökerének nem szabad vízben állnia. És nagyon szereti a spriccelést (akár többször is egy nap, ha nagyon meleg van) Pláne, ha szabadban van, ahol a nyári kánikula pillanatok alatt eltűnteti a nedvességet.

- a csapvíz túl kemény, így vagy esővízzel vagy forralt vízzel kell öntözni


Én heti egyszer alaposan megöntözöm őket, hogy átázzon a földjük. Aztán kiöntöm alóuk az átszivárgott vizet. Viszont nyáron naponta többször, télen kevesebbszer permetezem.


A folt sokminden lehet, itt van egy oldal, nézd meg melyik hasonlít a te növényeden lévőre:

[link]

2015. aug. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!