Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megmaradhat a rózsám (5...

Megmaradhat a rózsám (5 éves), ha most metszem rövidre és most ültetem át? Még hozza a virágokat.

Figyelt kérdés
2015. szept. 6. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Megmaradhat, ha nagy gyökérrel ki tudod venni, mert ilyenkorra már elég érettek a sejtek. Biztosra azért nem lehet menni, de jók az esélyeid.

Jól öntözd be, hagyj leveles hajtásokat a gyökerek mennyiségének függvényében, mert ezek még hozzájárulnak a télre való felkészüléshez. Csak érett hajtásrészek maradjanak, friss hajtások ne.

De ha nem nagyon sürgős (pl. építkezés miatt), akkor inkább várj novemberig.

2015. szept. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Teljesen szétbombáztam a virágoskertet.

A sziklakertet nem tudom befejezni, mert útban van egy pici terülő boróka. Azt viszont a rózsák helyére ültetném. Meg a nárciszokat sem merem addig elültetni, amik a rózsák között lesznek. :)

Köszönöm!

2015. szept. 7. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!