Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan tudhatom, hogy télálló-...

Honnan tudhatom, hogy télálló-e a medvetalp kaktuszom?

Figyelt kérdés

Eddig cserépben volt és ilyenkor behoztam már a házba. De most tavasszal, úgy döntöttem kiültetem a kertbe, mert az átültetéseknél mindig letörött egy csomó levele. Éppen ezért most nem szeretném nagyon bolygatni, ha télálló. De ha az is akkor nem is kell vele semmit csinálni? Hiszen eddig nem volt kint hagyva, szóval nincs hozzászokva. Meg ugye azt nem tudom, hogy csináljam meg, hogy ne kapjon annyi vizet, mert földbe van ültetve. Vagy le kellene takarni valami fóliával?


[link]

[link]



2015. szept. 19. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nem télálló. Nem tudom konkrétan, de szerintem -5-öt már nem bírna ki.

De nem ilyenkor kell behozni a házba, hanem amikor már több fokos fagyok lesznek, ami általában november legvégén, december elején szokott lenni. Egyszer olyan is volt már, hogy a párszáz kaktuszomat a karácsony előtti héten hordtam be. (Igaz, épület eresze alatt, védett helyen vannak.) -1-2 még nem számít.

Ha kiteszed is nyárra, akkor sem érdemes szabad földbe ültetni, hanem cserepestől kell kirakni, legfeljebb a cserép aljára csinálsz lyukakat, hogy legyökerezhessen.

Nincsenek levelei, szártagjai vannak.


Ha télálló lenne, akkor sem az előző télen szokna hozzá a tél hidegéhez, hanem ősszel, tél elején, fokozatosan alakulna ki a dolog.

Mindenképpen egy kis homokos, kavicsos dombon kellene állnia, ahonnan a víz elszivárog a gyökerektől. A szártagokat érhetné az eső és a hó.

(Ezt csak azért írtam le, hogy hátha lesz még télálló kaktuszod is.)

2015. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!