Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az orchideam miert haldoklik?

Enigmapont kérdése:

Az orchideam miert haldoklik?

Figyelt kérdés
Elkoltoztem egy pesti foldszinti sotet, korfolyosos lakasba, hoztam nehany novenyt is magammal. Az orchideam, ami evekig gyonyoruen viragzott, 4 hete van ebben a hazban. Ablakban van, mert amugy is sotet lakas. Most vettem eszre, hogy szo szerint elrohadt. Nem locsoltam tul, de a levelei olyanok, mintha el lennenek azva, fonnyadva, de vizesen, tobb level mar le is esett, pedig zoldek. Gusztustalan meg ranezni is. Mi tortent???

2015. szept. 19. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Feltehetően mégis csak túlöntözés esete lehet, esetleg olyan formában, hogy a cserepet tartó külső díszcserép fenekén állt a víz és a benne levő gyökerek rothadásnak indultak. Csak azt teheted, hogy hagyod szárazon, hátha maradt még valami élő rész a "törzs" táján, ami a rothadás megszűnte után kihajt. Kevés a remény. A fényhiány önmagában ilyet nem szokott okozni, legfeljebb a virágzási hajlandóságot csökkenti. Földszinti lakásban amúgy a kissé magasabb páratartalom kedvező az orchideák szempontjából, mert a léggyökerek a levegőből is képesek felvenni a vizet. Én már találkoztam olyan lepkeorchideával, ami kb. fél évet volt csaknem teljesen lehúzott redőny mellett öntözés nélkül egy magasföldszinti szobában derengő fény mellett, gyönyörű levelei és hatalmas, hosszú léggyökerei voltak.
2015. szept. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi van a fold alatt, nemreg ultettem at igazabol. De semmit nem csinalok maskepp, mint korabban, ugyanugy van tartva, mint eddig. A fold lehet az oka esetleg? (De a masik orchideamnak semmi baja a szuleim hazaban, azt is atultettem.)
2015. szept. 19. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg a föld lehet a gond, nem megfelelőt használtál. (Orchideának nem is "föld" való, hanem "ültetőközeg".)

A másik vagy nem ilyen földet kapott, vagy ritkább öntözéssel még ezt is bírja. Vagy egy ellenállóbb fajta.

2015. szept. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez a ket orchidea tul.kepp "testverek", egyszerre kaptam oket 8 evvel ezelott, akkor is, azota is foldben vannak, amit mindig szerettek es sok viraggal halaltak meg. (Igen, tudom, hogy elvileg nem foldbe valok, de mindig "szerettek".) Most is ugyanolyan foldben vannak, hisz egyszerre ultettem at, ezert nem ertem a dolgot... :(
2015. szept. 20. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy nincs jó helye, nem szeret ott valamiért. Ezek a kelet-délkeleti ablakokat szeretik.
2015. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azota teljesen meghalt. :( Szetrohadt es budos is. Locsolas nelkul. Az ablak pedig vegul is mindegy merre nez, mert egy szuk korfolyosos haz ablaka, ami az udvarra nez, igy sotet van. (Es nincs is mashova nezo ablak.) De nem biztos, h ez volt az oka, nem tudom. :(
2015. szept. 28. 21:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha egyszer elkezd rohadni a gyökere, akkor a rothadást okozó baktériumok gyorsan képesek szétterjedni az egész növénytestben. Világításra pedig kis fogyasztású LED lámpákat ajánlanak, amelyek képesek biztosítani a megfelelő megvilágítást.
2015. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!