Kezdőoldal » Otthon » Kert » Másodvetésű répát húztam ki,...

Másodvetésű répát húztam ki, a szár tövénél apró fekete és fehér valamik vannak, mintha tetves lenne, mi lehet ez? Mitől van?

Figyelt kérdés

Az egyiken csupa fekete, a másikon csupa fehér. Ahol találkozik maga a répa, és a zöld szár.

De nincs is mindegyiken.

Egyébként nagyon szépek, egészségesek a növények. (ettől eltekintve)

Én a mostani nyirkos levegőre tippelek, de ez tényleg csak tipp.

A répák még közepesek, mert augusztusban vetettem újra.

Olyan 8 centi körüliek, de finomak, zsengék.

És még bőven van idejük nőni, ha nem teszi őket tönkre ez a valami.


2015. szept. 28. 17:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Akkor nem "mintha tetves lenne", hanem tetves. Feltehetőleg a sárgarépa-gyökértetű valamelyik variácója, de lehetséges, hogy valamilyen levéltetű él a gyökér szabadon lévő részén.

Ezek ritkán szoktak komoly kárt okozni, ilyen hűvös időben meg főleg nem valószínű, hogy fognak, mert már lelassulnak az életfunkcióik. Valami kontakt szerrel esetleg be lehet öntözni, ha zavaróan sokan lesznek, felszívódóval ilyenkor már inkább ne.


Mitől vannak: hát gondolom, az anyukájuktól, nem a gólya hozta őket.

2015. szept. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!