Kezdőoldal » Otthon » Kert » Impátiát, vagy új guineai...

Impátiát, vagy új guineai nebáncsvirágot teleltetett már ki valaki?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor hogyan csinálta?


Erre gondolok:

[link]


Tavaj hűvös, világos helyen próbáltam, de nem jött össze.

Idén arra gondoltam, hogy behozom a házba, de félek ha behozom most a tíz fokból a huszonötre, azt nem bírja ki, főleg, hogy át is kell ültetnem.

Szerintetek?


2015. okt. 12. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig hűvös, világos hely a megoldás. Csak esetleg túlöntözted tavaly. Hidegben csaképp annyit szabad rá önteni, hogy ne haljon szomjan, de félszáraznál nedvesebb soha ne legyen, mert kirothad.

Ezt minél kisebb cseréppel lehet elérni, mert sok föld soká szárad ki.

Ha hidegről viszed melegre, akkor jó eséllyel lehullanak a levelei. Fűtetlen előtérbe éppen be lehet vinni, aztán egy meleg-napos időszakot követően meleg szobába, ablakba. Meg fog nyúlni, de életben lehet tartani.

2015. okt. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A leghátsó üres szobába szoktam teleltetni a virágokat,világos van és a radiátort is takarékosra állítom így olyan 17 fok szokott lenni. Idén vettem először nebáncsvirágot és az én agyamból is kipattant,hogy megpróbálom átteleltetni (én már korábban behoztam). Hát majd kiderül mi lesz a vége :)
2015. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tavaj a melléképületben a leanderek mellett próbáltam, de szerintem az meg túl hűvös volt neki. Viszont valahol olvastam , hogy szobanövénynek is kiváló, és tényleg nagyon hálás virág, ezér gondoltam, hogy idén megpróbálom a házban, de nekem nincs hűvösebb szobám, mindenhol meleg van. A szoktatás jó ötlet, azt majd megoldom valahogy.

Hirtelen jött a hideg, nem volt idő rákészülni sajnos.

Jajj úgy szeretném ha valahogy sikerülne :) Imádom ezt a gazt :)

2015. okt. 12. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!