Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fűmagot megeszik a madarak?

A fűmagot megeszik a madarak?

Figyelt kérdés

Múlt héten felástuk a kertünket és teleszórtuk fűmaggal, kicsit lelapátoltuk. Ma azt vettem észre, hogy tele van a kertünk madarakkal és veszettül csipegetnek.

Van rá esély, hogy felzabálják a fűmagot és nem lesz szép a kertünk tavaszra? Mi a megoldás?



2015. okt. 21. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Az obiban a verebek állandóan zabálják a zsákos fűmagot.
2015. okt. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Óriási terített asztalt készítettél a madarak számára. Hát persze, hogy csipegetik. A nagyit meg kell kérni, hogy rendszeresen hessegesse el őket. Mondjuk amúgy is már késő van a fű vetéshez, nincs elég meleg a keléshez, és a megerősödéshez. Hacsak nem lesz még egy szép vénasszonyok nyara napokon belül - de ez már lutri.

Szóval tavasszal vetheted újra - arra készülj.

2015. okt. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nemrég költöztünk be, kerítést kellett először csináltatni, nem tudtunk addig a kerttel foglalkozni. Ezek szerint ha tavasszal újra vetem, akkor azt is megeszik a madarak? Milyen módszer van arra, hogy gyönyörű szép pázsitunk legyen?
2015. okt. 22. 12:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Háló, madárijesztő, színes szalagok, stb. A nagymama söprűvel :-)
2015. okt. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A magok belegereblyézése után le kell hengerelni vagy taposni a földet, és a még kilátszó magokra nagyon vékony réteg földet szórni, így tuti nem fogják a madarak megtalálni. Nekem bevált.
2016. máj. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!