Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van-e manapság olyan fűrészpor...

Van-e manapság olyan fűrészpor, ami alkalmas talajjavításra?

Figyelt kérdés
Vagy inkább homokkal kéne lazítani?
2015. okt. 27. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:

ezek szerint neked kötött nagyon a talajod és lazítani szeretnéd ?

a fűrészporral csak a szerves anyag tartalmat növeled még el nem korhad teljesen, és az is akkor jó ha szalaggal, vagy gyaluval vágják és nem benzinmotoros vágóval mert az olajozza a fűrészport és az nem jó.

éppenséggel ha utánna nézel és beírod a gugliba hogy talaj javítás akkor a nagyon kötöttre is és a túl lazára(homok) is ugyan azt javasolja komposzt és érett istállótrágya, ez a minőséget tápanyagtartalmat is javítja de végülis ha terítel rá homokot és beforgatod lazul de a minőséged így rontod.

Én például sose szedem össze a gazt meg a szárakat hogy elégessem mint sok helyen, mikor gazolok otthagyom a sorközött és ott szárad el, aztán mikor kikerül a haszonnövény a földből magára hagyom a területet és mielőtt elkezdene felmagzani a gaz lekaszálom (pl. tegnap csináltam) és otthagytam azt is had fonnyadjon meg majd ha lesz időm meg leszántom ( ezt nevezik így zöldtrágyának) annyi hogy szántás előtt megszórom egy kis nitrogénnel segíti a lebomlást.

2015. okt. 28. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is mindent visszajuttattam a talajba, míg a szomszédjaim a tejesen tiszta földet ásták. Aztán az én kertem mindig a legbetegebb, ezér már én is lehordom róla a maradványt, pedig piszkosul sajnálom kidobni a kukába. Voltam olyan hülye, hogy direkt nagyon szalmás trágyát hozattam, éretlen is volt, ami úgy összeköti a talajt, hogy falat lehetne húzni vele. A komposzt hajdan megjavította annyira, hogy lehetett művelni, de a benne lévő nehézfémek miatt nem szeretném, meg a nem nagy kertembe nem hozathatok teherautóval. Minél többet dolgozom ezt a nyomorult földet, annál rosszabb. Valami kék agyag lehet, amit idehoztak évtizedekkel ezelőtt töltésnek. A régi házunknál a fűrészüzemi hulladékkal töltöttük fel, igen jó termőtalajt kaptunk.
2015. okt. 28. 08:48
 3/3 A kérdező kommentje:

A szalmás után kapott érett istállótrágyát is, talán két éve. Nem javított semmit.

Köszönöm szépen, hogy segíteni próbálsz.

2015. okt. 28. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!