Kezdőoldal » Otthon » Kert » Diófalevelet nem teszünk a...

Diófalevelet nem teszünk a komposztba, de mi a helyzet az elégetett levelek hamujával? Az mehet bele, vagy még benne vannak azok a hormonok, amik lassítják a bomlást?

Figyelt kérdés

2015. nov. 13. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
nyugodtan tedd bele a komposztba igazolt hogy 9 hónap komposztálás után hasznos a felhasználása. és nem a bomlást lassítja hanem csírázás gátló hatása van, ami megszűnik ennyi idő után. Nem tul rég volt egy ehez hasonló kérdés és hasonló válaszok érkeztek csak nézegetni kéne a kérdéseket és már hamarabb meglenne a válaszod rá.
2015. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

inkább elégetném, és a hamu kérdése érdekelne inkább.

amúgy is elég fura a komposztom, nem terhelném még olyasmivel, ami nehezen bomlik.

munkahelyen írtam ki a kérdést, ahol erre volt időm, de fél órát böngészgetni komposzt kérdéskörben nem tudok.

egyébként kicsit eltér a témától, de nagyon nem szeretem, amikor beírják egy kérdéshez, hogy volt már. akkor kb egyetlen kérdés sem kerülhetne ki, mert minden volt már. de a franc se akar több száz kérdést átolvasni, hátha van a sajátjához hasonló. nem is mindenki ad meg kulcsszavakat, meg van, aki máshogy fogalmaz, és lehet rá se találnál egy kérdésre.

minden témakörben ismétlik magukat a kérdések, de minden ember érzi annyira fontosnak a saját kérdését, hogy kiírja. ne haragudj, de tulajdonképpen te sem arra válaszoltál, amit kérdeztem, mert nem az volt a kérdés, hogy maga a levél mehet-e a komposztba. ez most kicsit felhúzott, és ezt azért írom, mert ha nem tudod a választ, vagy már unod a témát, akkor nem is muszáj rákattintani, hanem tovább lehet görgetni. csak nem tudom, milyen jogon írod, hogy én keresgessek, mikor te magad sem tudsz a kérdésre válaszolni.

2015. nov. 13. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van, ez a diólevéllel egy régi tévhit, amit szakemberek cáfoltak több alkalommal is, dokumentált kísérletek által.

A teljesen komposztálódott diólevél kiváló tápanyag, semmi juglon nem marad benne.


[link]

2015. nov. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hamut minek teszed a komposztba? Azt egyből ki lehet szórni, úgy egyenletesebben tudod eloszlatni, mert amúgy minden hamu lúgosítja a talajt, és nem jó eltúlozni, ha nem kimondottan savanyú a földed.

A tüzet nem éli túl a juglon.

2015. nov. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nah látod más szavakkal de ugyan azt a választ kaptad mint amit írtam tedd bele nyugodtan.

De ahogy érzed. DE nem azt mondtam hogy ne tedd fel a kérdésed meg nem kell órákig keresgetni ha beírod a gugliba mert felhozza a nagytöbbséget amit itt is kiírtak már. Nem sértegetni akartalak. A hamuval meg megint az a helyzet hogy vagy beleteszed a komposztba vagy simán kiszórod a földre, azzal meg annyi hogy legalább ne oda szórd ahova a krumplit rakod mert az nem igazán szereti csak ha túl savanyú lenne a talajod ezt meg tök egyszerű megállapítani mert ahol túl savanyú locsolás után szépen kizöldül a föld teteje.

2015. nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!