Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ismertek olyan dézsában...

Ismertek olyan dézsában tartható, bokor méretű, virágzó dísznövényt, amit télre is kint lehet hagyni?

Figyelt kérdés
Eddig hibiszkusz és leander volt a teraszunkon, de most kint maradtak, lefagytak, inkább valami olyasmit vennénk majd helyettük, amit nem kell állandóan behurcolni télre.

2015. nov. 13. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Hirtelen a fagyöngy jutott eszembe, nem tudom, virágzik-e nyáron, de a piros bogyót biztosan télen hozza, és szerintem gyönyörű. De virág nélkül is gyönyörű, sötétzöld, fényes, kemény levelű.
2015. nov. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen hideg helyen lakhattok, ha már lefagyott a leander.


Ilyen folyamatosan virágzó növény más nem jut eszembe, mint a rózsa. (Edényben, nagy hidegbe azt is szükséges lehet a fal mellé húzni, de ezt egy kerekes szerkezettel is meg lehet oldani, ha olyan nehezek az edények.)

Amúgy csak ilyen egyszer virágzó bokrok vannak, mint rózsalonc, aranyeső, téli jázmin, gyöngyvirágcserje, stb.

2015. nov. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! A rózsa tényleg jó ötlet. Egyre problémásabb a dézsás növények teleltetése, mert a lakásban nem férnek már el (hét hatalmas növény), évről-évre nagyobbak, a pincébe is egyre nehezebb levinni őket. Ezért is halasztgattuk, aminek az lett a vége, hogy az összesnek lóg a levele, valószínűleg kipurcantak, pedig már a garázsban voltak, nem odakint. A medence körüli teraszra kellenének a növények, ott mediterrán kő van, tehát csak dézsás/cserepes növény jöhet számításba, beültetni nem tudjuk hová.
2015. nov. 14. 16:48
 4/9 anonim ***** válasza:
na, írtam egy növényt, ami csak ajánlás, mert szerintem szép, melyik okosnak volt annyi esze, hogy emiatt lepontozzon? ennyi örömöd van az életben?
2015. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A piros fagyöngy valami műanyag karácsonyfadísz, nem?
2015. nov. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is csak lestem, hogy lepontozták, részemről már a segítő szándékot is pozitívan értékelem. Amúgy szép a fagyöngy, de most tényleg olyasmi kellene, ami nyáron folyamatosan, vagy legalább hosszú ideig virágzik. Fákkal, bokrokkal tele van a kert, szóval zöld az van bőven, színes virágokra vágyom. :)
2015. nov. 14. 23:37
 7/9 anonim ***** válasza:

azóta nézelődök neten, hogy a kérdésednél eszembe jutott a fagyöngy.

de ha rákerestem, a fagyönyg szóra mindig egy fehér bogyós élősködő növény jött be minden oldalon, ami más fákra tekeredik fel.

szóval helyesen, amire gondolok, az a gyönyörű zöld, kemény fényes levelű, szúrós, piros bogyós: magyal.

ez a karácsonyhoz is köthető, mert nagyon dekoratív, és sokáig megőrzi a szép állapotát.

de nem műanyag. :D

persze csinálnak belőle műanyag díszt is, de a fenyőből is van műanyag.

egy igaz élő növény. szinte biztos, hogy tavasszal beszerzek egyet, úgy beleéltem magam. :)

valamelyik nap láttam egy cikket, hogy a mikulásvirág nem csak szezonnövény, csak sokan nem tudják nevelni, és akár 1,5 méteres bokor is nőhet belőle. és az ilyenkor virágzik, piros v sárga. megpróbálom megkeresni a cikket.

2015. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát ez nem jött össze, nem tűri a fagyot.


de van más:


[link]


[link]

2015. nov. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, itt tényleg rengeteg virágos növény van!
2015. nov. 15. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!