Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hány méter sor és tőtávolságra...

Hány méter sor és tőtávolságra kell rakni a kajszibarackot?

Figyelt kérdés

A neten csak közepes meg kissebb méretü fákhoz találtam leirást. Azoknál 6-8 méter sortávolságot, és 5 méteres sortávolságot irtak, de én az utobbit keveslem.


Köszi a válaszokat!



2015. nov. 15. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"A kajszifák optimális tenyészterülete 7 X 4 méter"


Komoly másfél másodpercbe került.

2015. nov. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fajtafüggő meg alanyfüggő. A mirabolan az erős növekedést segítő alanyok közé tartozik. Profi ültetvényeknél már megy kifelé a divatból, részben pont az erős növekedés miatt.

Vannak olyan gyenge növekedésű barackok, amiket tényleg még mirabolanon is lehet 7x4 m-re ültetni, de ha a kiszemelt fajtáidra nem találsz a növekedési erélyre utaló adatot, akkor tarts legalább 7x7 távolságot. (Nagyobb mennyiségű fa esetén ennek mindenképpen érdemes utánanézni.) Gyorsan növő fajták esetén 15 éven belül még 7 m-ről is egymásba nőnek a koronák, tehát ha azt írják, hogy erős növekedésű, akkor még ezen is emelj.

Nekem van olyan 15 év körüli sárgabarackom, ami 8 m széles, az anyafáját (amiről oltottam) pedig csak folyamatos metszéssel tudom 10-11 m-en belül tartani.

Még az eltolásos ültetés is hasznos dolog ilyen esetben, minden második sort egy fél faközzel csúsztass el.

2015. nov. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!