Kezdőoldal » Otthon » Kert » Muskátlit miért nem szoktak...

Muskátlit miért nem szoktak szobában tartani?

Figyelt kérdés

2015. nov. 17. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem szobanövény.

Nem bírja a viszonylagos sötétet.

Ablakban megél valameddig, de megnyúlik, és nem is virágzik annyit, mint kellene.

2015. nov. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A téli félévben túl meleg és túl sötét van neki lakásban.
2015. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűri a szobalevegőjét és a fényt. Könnyen betetvesedik a levele, lesárgul és lehullik.
2015. nov. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egytértve az előttem szólókkal még azzal egészíteném ki, hogy a muskátlit a balkonon szoktam meg, a krizantémot meg a temetőben. Nem kedvelném bent a lakásban egyiket sem valahogy...
2015. nov. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gyuurmaa válasza:
0%
mert mérgező,nem szobába való
2015. nov. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A muskátlit főleg azért tartják az ablak előtti virágtartóban, erkélyen - a szabadban, hogy a közeledő szúnyogokat távol tartsa jellegzetes illatával. (mérgező voltáról eddig nem tudtam, de szerintem szimplán elég már annyi is, hogy elég büdös volna a szoba tőle.) Nem mindenkit egyformán zavar jellegzetes illata, de ha vendéget is szeretnél fogadni a lakásodban, akkor semmiképp nem ajánlom.
2015. nov. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert minek?

Nyáron tűző napon szeret lenni, az a szobában nem mindig adódik.

Télen 10 fok alatti hőmérsékletre van szüksége, a növény nyugalomban van. Ha bent tartjuk (próbáltam), felnyurgul a kevés, rövidnappalos fényviszonyok miatt, a virágzást nem folytatja.

2015. nov. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Déli ablakban szépen áttelel. Még kellemes illata is van.

Néha sikerül még szaporítani is télen.


Nyáron nem tudom, de télen jól elvan bent is, ha sokat süt a nap az ablakra.

2015. dec. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!