Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek ez a "tápanyag...

Szerintetek ez a "tápanyag keverék" jo lesz?

Figyelt kérdés

Tavvasszal készülök zöldséget ültetni a kertbe. Elősször meg tisztítom majd felrotálom. Szertnék tápanyot juttatni a földbe ezért arra gondoltam hogy komposztot keverek szalmával és fahamuval

Szerintetek jó lesz?



2015. nov. 17. 17:29
 1/3 anonim válasza:
a fahamu tökéletes! szalmáról nem tudok semmit, én ismerőstől lótrágyátszoktam keverni...
2015. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fahamut nagyobb mennyiségben csak akkor szórj ki, ha kimondottan savanyú a földed, mert lúgosít.

A szalmának nem sok értelme van, minimális benne a tápanyag. Még ha valami rossz szénát tudsz szerezni, amit a tehén már nem eszik meg, annak több (de nem túl sok) haszna volna, de csak komposztálva jövőre, vagy kisebb mennyiségben még most tél előtt elkeverve a földdel.

A komposzt jó, de akkor mennyiséget használj, ha rendes trágyát vagy műtrágyát nem teszel mellé. Olyan diszperzites vödör/m2.

Ha nem volt művelve, és nem homoktalaj, akkor mindenképpen érdemes volna felásni vagy felszántani még idén, beforgatva a trágyát, csak a rotázástól nem nagyon fognak nőni a növényeid.

2015. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szalma nem a legjobb, a fahamuból csak keveset érdemes, a komposzt meg inkább a talajszerkezetet javítja, de tápanyag nem sok van benne. Érett istállótrágyát érdemes.


Ha érdekel a műtrágya, akkor ilyenkor lehet K és P-t kijuttatni, de N-t csak tavasszal, fejtrágya formájában. De ezeket meg nem éri meg csak hasraütés-szerűen szórogatni, ezért inkább az istállótrágyát ajánlom.

2016. febr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!