Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az baj ha a szőlőnek le...

Az baj ha a szőlőnek le szedtem a kérgét egy csíkban?

Figyelt kérdés

kb most a szőlőm úgy néz ki mint ezen a képen a bal szélső kép (persze nincsenek alatta kártevők csak jobb képet hirtelen nem találtam) :

[link]


ettől ugye nem lesz baja a szőlőnek ?



2015. nov. 20. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy az élő háncsot leszedted-e. Ha igen, az gond. Ha nem, akkor csak a fagyveszély miatt lehet aggódni, a sérülés miatt könnyen elfagy ez a rész.

Mondjuk, ha csak egyik oldalon nincs háncs, attól még elvan a szőlő (meg bármilyen növény), de nem tesz jót neki.

2015. nov. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szőlő töke/kar folyamatosan nő hízik, a kinőtt "bőrét" megpróbálja ledobni magáról. Ezt el kellene távolítani /tavasszal, metszés idejében vagy röviddel utána/. Ami lényeges, hogy ne a zöld rétegig, csak a könnyen leválóig. Ránézésre a letépett részen nem zöld, akkor nincs semmi baj.
2015. nov. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon ráértél még erre is .Nagy szőlő ültetvékenyeken ezt sehol sem csinálják .Erre sem idő,sem ember nincsen .

Ha elfagy ,elmondhatod magadnak ,sajnos így jártam .

2015. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!