Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fúrt kútból, ha locsolok az...

Fúrt kútból, ha locsolok az nem ártalmas a növényeknek? Gondolok itt arra, hogy vasas vagy kemény a víz . Stb

Figyelt kérdés
2010. márc. 20. 19:39
1 2
 1/12 anonim válasza:
Inkább az lehet ártalmas, ha nagy melegben a frissen kiszívott vízzel öntözöl. Túl hideg lehet a növénynek, ezért inkább este, vagy korán reggel öntözz, nyáron, ha napközben túl meleg van. Esetleg ha van egy nagyobb tárolód, ahol fel tud melegedni, abból lehet nap közben is öntözni. A kemény és vasas víz nem árt, legfeljebb a vasastól rozsdás lesz a fal, vagy a járda, ha arra sokszor, sok víz kerül.
2010. márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm úgy csinálta, hogy először egy hordóba szívta fel a vizet, majd estére, vagy másnapra amikor felmelegedett, csak akkor locsolt vele.
2010. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

anyukámék is kút vízzel locsoolnak!

Van két nagy hordó megtöltik reggel estére tökéletes langyos a locsoláshoz

2010. márc. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2010. márc. 21. 10:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Esetleg ha arzénos a víz vagy más nehézfém van benne, akkor az felhalmozódhat a növényekben, és egy koncentrátumot fogsz megenni, ami szerintem eléggé ártalmas lehet az egészségre. Mindenképp vizsgáltassátok be a kutat! Lehet az is h évente kéne, végülis az emberi nemtörődömségből beszennyezett ivóvízbázis nem ritka dolog. Szerintem az esővízzel is öntözhettek. Három nagy hordó az ereszcső alá és kész.
2010. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Semmi baja nem lesz a növényeknek, ha egyenesen a fúrott kútból locsolsz, még akkor sem, ha vasas a víz. Mi 30 éve így locsolunk. Nem kell külön felmelegedni hagyni. Az, hogy napközben, melegben nem locsolsz vele, alapvető, ez ugyanígy érvényes bármilyen más vízre. Egyszerűen megégnének a növények. Nyugodtan használhatod locsoláshoz.
2010. márc. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nehézfémekről és arzénról beszéltem nem vasról, de mindegy!
2010. márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem atom erőmű mellett lakok ... :)
2010. ápr. 10. 20:47
 9/12 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 20:47


Az atomerőmű a biztonsági szintek miatt kevésbé szennyező mint bármelyik égetéses hőerőmű.


Amúgy meg ha eldobsz egy ceruzaelemet akkor a sav belőle bejut a talajvízbe és megmérgezi azt. És mások is eldobálnak mindenféle veszélyes hulladékokat, amik minden háztartásban megtalálhatóak.


A kút vizét mindig be kell vizsgáltatni!

2010. ápr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Valami oknál fogva nem PAKSON LAKOK...

És az még pusztán is véletlen, hogy mióta megvan a telkünk (30 éve) 1etlen elemet se dobtam el rajta !!!

1 nyűves potyogtatós budi van mellette kb 1.5 m-re.

Szóval savasnak tuti nem az...

JA ÉS ÜGYELEK A KÖRNYEZETEMRE !HA VALAKI ELDOBJA A SZEMETÉT RÁSZÓLOK !!!!!!!!!!!!!!

2010. ápr. 19. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!