Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja a kaktuszomnak? Ugye...

Mi baja a kaktuszomnak? Ugye túléli? (kép)

Figyelt kérdés

1-2 éve kaptam és már egy ideje valami nem oké vele.

Nem értek a növényekhez semennyire, de ezt ajándékba kaptam a kedvesemtől és nagyon szeretnék rá vigyázni.


Eddig abban a mini cserépben volt, ma raktam át ebbe a nagyobb cserépbe új földdel. Ezzel ugye nem ártottam neki?

Nap nem nagyon érte, mert a szekrényem tetején tartottam, de csak mert az ablakpárkányom tele van apám növényeivel.

Locsolni csak nagyon ritkán szoktam, mert apa azt mondta nem szabad, mert a sok víz nem jó neki. (Lehet, hogy anyám túllocsolta szegényt?)



[link]


[link]



2015. nov. 27. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi baja van amúgy, ami miatt érdeklődsz? Mozgatásnál látszódik, hogy ki van rothadva, vagy mi? (A színe alapján tápanyaghiány és/vagy fényhiány látszódik.)


A leírás alapján szinte minden hibát elkövettél, amit kaktusszal el lehet.

Egy jó dolog, hogy nem öntözted agyon. (Ritkán kell, nyáron 2-4 hetente, de nagyon bőségesen. Télen, mikor hideg helyen van, akkor egyszer sem.)

De nem szabad szekrény tetején tartani, mert nagyon fényigényes. Még az ablaküveg belső oldalán is kevés neki a fény, kint kellett volna tartani nyáron. Mostanában kellett volna behozni, de nem fűtött szobába, hanem hideg, fagymentes helyiségbe, mert bent csúnyán meg fog nyúlni.

Átültetni csakis nyáron szabad, de akkor sem ilyen eszement óriási edénybe, hanem csak egy számmal nagyobb cserépbe, amiben gyorsan ki tud száradni a föld. Néha egy kis tápoldatra is szükség van.

Egyelőre tedd vissza a régi cserepébe, vagy 1 cm-rel nagyobb cserépbe, öntözd meg, csak hogy ne hulljon ki a föld a cserépből, aztán ha kiszáradt, akkor keress neki hideg helyet télre.

2015. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Arra gondoltam, hogy az alja elsárgult, ami a képen is látszik valamennyire.

2015. nov. 27. 19:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, a kaktuszoknál normális dolog, hogy idővel így elparásodik az aljuk. Fényhiány, túlöntözés, tápanyaghiány, ilyesmi szokta ezt fokozni, de alapból is mindig megtörténik.

Ha nincs elpuhulva az alja, nem dől össze-vissza mozgatás hatására, akkor nem kell megijedni.

2015. nov. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!