Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megmenthetem még ezt a fokföld...

Megmenthetem még ezt a fokföldi ibolyámat? Átültethetem általános virágföldbe?

Figyelt kérdés

Elég sok levele elrohadt szegénykének, de vannak pici új levélkéi is, virágja már több mint egy éve nincs...

Elég gyorsan kiszárad a földje, heti egyszer locsolom. Ültessem új virágföldbe? Ha igen, a sima általános virágföld jó neki, vagy másfajta kell?


[link]


[link]


Előre is köszönöm a segítséget!



2015. nov. 29. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Az nálad elv, hogy csak hetente egyszer kap vizet ? Issza, nem issza, csak egyszer. A fokföldi ibolya az árnyékos-félárnyékor helyet kedveli, tűző nap tönkreteszi. A talajának mindig kellően nyirkosnak kell lennie. Nem szabad vízben állnia, csak nyirkosnak kell lennie, tehát nyugodtan öntözd gyakrabban, vagy a cserepet burkold be valamivel úgy, hogy a föld felszíne ne párologtathasson annyit, esetleg tegyél rá a párolgást gátló fakérget, kavicsokat.
2015. nov. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jaj szegény akkor kevés vizet kapott!

Amikor ajándékba kaptam ezt a növényt, azt mondta akitől kaptam, hogy a virágüzletben azt mondták hogy elég 2 hetente locsolni, így is tettem, aztán áttértem a heti egyre. De akkor most már többet locsolom és megoldom a párolgásgátlást is. Köszönöm szépen a választ, sokat segítettél! :)

2015. nov. 29. 13:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehetőleg alulról locsold.
2015. nov. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én télen hetente öntözöm a tizenvalahány fajtámat, nyáron öt naponta, vagy ahogy sikerül. (Keveset vagyok itthon.) Gyakori, hogy lekonyulnak a levelek. Ennek ellenére köszönik, jól vannak, rengeteget virágoznak.

Nem árt az időnkénti kiszáradás. Az állandó nedvesen tartás csak nagyon laza talajban elfogadható, ha egy kicsit is tömörebb, akkor az kirothadásra hajlamosít. Hogy mégse rothadjon ki, ahhoz vagy nagy tapasztalat, vagy nagy szerencse kell.

Én azt tartom helyesnek, hogy annyi vizet kapnak, amennyit fel tudnak szívni, és utána hagyom kiszáradni a földet. Kb. ez hasonlít az eredeti élőhely körülményeire, ahol sziklás vidéken él, a viszonylag sok csapadék ellenére gyorsan kiszárad a földje. Ezért is vannak húsos, víztároló levelei.

Ha netán levágunk egy növényt a gyökeréről, és egy üres cserépbe tesszük, egy hónapig is eléldegél, csak a szélső levelei száradnak le.

Nem tudom, a kérdezett növénynek mi baja lehet, mert nagyjából egészségesnek tűnik a meglévő pár levél, inkább csak kicsit tápanyaghiányosnak.

Az esetleg probléma lehet, ha a heti öntözésnél nem kap elég vizet.

Ha bőségesen kap, akkor egy átültetés nem ártana.

2015. nov. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, nagyon köszönöm ezt a részletes választ! :)


A levelek alján ha jobban szemügyre veszed, akkor lehet látni barna "foltokat" az ép levelek szára tövében. Ezek a "foltok" a nemrég elrohadt levelek helye, amik kihullottak... Ennél sokkal több levele volt és folyamatosan hullanak ki a régiek, de az nyugtatott, hogy hozott pár új hajtást.

És ha át kell ültetnem, megfelelő hozzá az általános virágföld?

2015. dec. 2. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, jó az általános virágföld, de azért lehetőleg ne a nagyon olcsó akciós földeket vedd, mert azok között vannak borzalmasak. Ahol többféle van, ott válassz egy nem túl olcsót, biztos nem kell nagy mennyiség.
2015. dec. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, majd a jobb minőségűt választom, nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2015. dec. 2. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!