Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a baja a kis bonsaiomnak?...

Kevin42 kérdése:

Mi a baja a kis bonsaiomnak? (kép az első kommentben)

Figyelt kérdés
Szeptember közepe felé kaptam egy bonsait a páromtól, a fajtáját akkor még tudtuk, azonban azóta nem vagyunk benne teljese biztosak. Kezdetben nagyon szép, életerős volt, folyton új hajtásokkal. Pár hónap elteltével elkezdte hullatni a leveleit, mára alig van rajta pár db, azonban új hajtásai vannak, de azokból is nem egy lekonyul. Hetente fürdetem (vízbe áztatom), 3 hetente tápos oldatban fürdetem, most télen is. Lehetséges, hogy ez a baj? A nappaliban van, ahol igaz nincs 5-10 fok értelemszerűen, de igyekszem a lehető legfényesebb helyre tenni, ami nem az ablakot jelenti hanem a hűtő tetejét. Kis időre áttettem a hálóba ahol általában hűvösebb van, de ott is folytatódott a lehullás, sőt mi több, intenzívebbé vált. Tudnátok esetleg valamiféle tanáccsal ellátni? Nem szeretném, hogy elpusztuljon szegényke.

2015. dec. 23. 12:48
 1/7 A kérdező kommentje:
2015. dec. 23. 12:51
 2/7 A kérdező kommentje:

Az első kép a fénykorában készült.

Igen, tudom, hogy a díszek talán túlzóak még így karácsonykor is, de a lombhullatás már előtte elkezdődött sajnos.

2015. dec. 23. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Pontosan milyen fajtájú? Ha jól látom, pozsgásak a levelei, akkor viszont a túl sok víz árthatott neki.

2015. dec. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos pont ma öntöztem megint, a komment olvasása előtt. Szerinted milyen gyakran öntözzem?
2015. dec. 23. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha valóban egy pozsgás növény, akkor elég ritkán kell, attól függ milyen meleg lakásban van, hetente, vagy kéthetente, de csak locsolni, vízbe áztatni nem szabad. Amúgy még az is látszik rajta, hogy a fényhiány miatt felnyurgult.
2015. dec. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez egy Crassula ovata, egy lágyszárú pozsgás.

Ebből adódóan, nem nagyon lehet bonsai-nak nevezni, mert az igaziakat fás szárú növényekből csinálják.

Látni, hogy a túlöntözés, a meleg, meg legfőképpen a viszonylagos fényhiány miatt szörnyűséges módon meg vannak nyúlva az új hajtásai. Próbálkozott szerencsétlen, de bármit azért nem visel el.


Nyáron szabadban tartandó, vagy esetleg napos ablakban, 2-3 hetente elég öntözni.

Télen szintén világos helyen, 5-15 fok között, többé-kevésbé szárazon (minél hidegebb a hely, annál szárazabb módon), azaz úgy havonta egy nagyon enyhe nedvesítéssel áttelel.

Ha nincs hűvös helyed, akkor ajándékozd el. Ha már elrothadtak is a gyökerei, akkor is újra fog gyökerezni, bár ha a "törzs" alja is elhalt, akkor csak fentebbről.

2015. dec. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Esetleg a lépcsőházba tudnám kitenni ami nyugati fekvésű és hűvös, de mégis zárt. Itt csak félnék, hogy ellopják.
2015. dec. 23. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!