Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor lehet zöldség magokat...

Anna47 kérdése:

Mikor lehet zöldség magokat ültetni (paradicsom, paprika) a lakásban virágládában elonevelni palántának?

Figyelt kérdés
2015. dec. 29. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A bolti magokon szokott lenni tájékoztató, hogy mikor kell palántának elvetni. Az én paradicsommagomon január van, de később is lehet, csak fejletlenebbek lesznek a palánták.

2015. dec. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket tudom,de sokan itt is szoktak trükközni! Igazából engem csak a legkorábbi idő érdekelne!

Akkor talán már január elején elvethetem virágladaba a magokat, vagy várjak vele?

2015. dec. 29. 09:55
 3/13 anonim ***** válasza:
eléggé meglepődtem tegnap, mert a Tescoban most tették ki a magokat, így már lehet kezdeni. gondolom nem viccből pakolták ki.
2015. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Már november elején kinn voltak a szaloncukrok. A karácsony mégis december 24-én jött el.
2015. dec. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ami a magokon van ráirva!!!! Ha elöbb akarod akkor elöször tanulmányozd az üvegházi v foliasátras nevelést!!!
2015. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ahogy az 5 ös írta .

A fűkaszák is kint vannak,de hol van még a kaszálás ideje .

Kint vannak legyen idő a vásárlásra .Jobb ha őrzöd otthon,mit ők .A raktározás is egy költség a számukra .

2015. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Maradok akkor a magok csomagolasan feltuntetett ültetési útmutatójánál, ami eddig is világos volt.

2015. dec. 29. 17:29
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha szabad földbe fogod ültetni,akkor 50-60 nappal utolsó fagy előtt. Én március 19-20 án fogom idén csinálni. Ha van fényes helyed és benti növények lesznek,vagy majd balkonra mennek, akkor lehet hamarabb is. Akár most is. Bár nem igazán lesz nagyobb mint a később ültetett ha nem használsz pót megvilágítást. Ez paradicsom/paprikára vonatkozik.
2016. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

50-60 nappal az utolsó fagy előtt??

és honnan tudod, mikor lesz idén az utolsó fagy?

ez baromság, senki sem tudja. a meteorológusokra nem szabad hagyatkozni, ők még a holnapi időjárást sem képesek megmondani.

március 20? ezek szerint május 20 körül lenne az utolsó fagy?

vicces, tavaly május végén mentünk egy előszezoni nyaralásra. fürdőruhát vittünk, nem sapkát-sálat.

2016. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagy általánosságban május közepén van 1-2 fagyos, fagyközeli nap. Tavaly is volt, tavaly előtt is. Tavaly kifejezetten sokáig volt fagyközeli hőmérséklet! Archivumot nézd meg,pl. nálunk (Kelet-Mo.) május 12.-én és 15.-én 0°C fok volt. Sőt, május 29.-én +1 °C fok. Leellenőrizhető. Viszont évek többségében május 15. az a dátum,ami után már nem igazán szokott fagyni.

Senki nem mondta,hogy tudom hány fok lesz idén május 20.-án. Én csak nem akarok kib*szni a kérdezővel. Dolgozik a palántákkal aztán szétfagy neki a francba. Tudod,ezt úgy hívják, hogy jóindulat. Azért köszi, hogy a fantasztikus okfejtéseddel beletrollkodtál. Esetleg olvass utána,hogy mikor van a fagyos szentek és miről híres.

De esetleg utána olvashatsz ,hogy május 25.-én Orbán napjára mit mond a sokéves megfigyelés. Az meg,hogy Te napközben mibe voltál öltözve miközben nyaralni mentél teljesen lényegtelen, ha hajnalban szokott fagyni. Hidd el,május végén én sem nagykabátban meg kötött sapkában járkáltam.

2016. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!