Kezdőoldal » Otthon » Kert » Datolyát hogyan lehet átültetn...

Datolyát hogyan lehet átültetni? Mikortól érdemes?

Figyelt kérdés

Jelenleg 8 hónaposak, de egy nagyobb növény tövében vannak.

Külön kellene választanom onnan, de életbe marad ha most hozzányúlok?


2016. jan. 2. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:

A gyökerük alja kb. a nagy növény cserepének alján van már.

Hogy életben maradnak-e, az attól is függ, mennyi gyökérrel tudod kiszedni. Nyilván minél később fogsz hozzá, annál több szakad bele.

Ha elég meleg van a helyükön, akkor máris ültetheted át, a datolyapálma folyamatos növekedésű növény, nem áll le a fejlődése télen.

2016. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Saccra 10-12 cm lehet a talaj feletti rész.

Nincs hideg rájuk, szobahőmérséklet. :) Úgy hallottam hogy igen érzékeny az ültetésre. Gyorsan elpusztul. Kell-e valamilyen táp rá? Nem csak most, úgy általában?!

2016. jan. 4. 22:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Ültetés után semmiképpen, a virágföldek szoktak tartalmazni negyed-félévre való műtrágyát v. természetes tápanyagot. (Egyébként is tápoldatot csak egészséges, begyökeresedett növényre szabad tenni.)

Amúgy meg ha már régen van a földjében, és rendesen fejlődik, akkor mehet rá a tápoldat. Az elején óvatosabban, később már a flakonon feltüntetett adagban.

2016. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Saját földjében át telepítettem , de sajnos kihaló délben van... Vagyis az egyik szára a föld felöli részen elkezdett sárgulni. Nem tápoldatoztam. Semmit sem csináltam vele. Egészben, földestől mindenestől egy másik cserépbe tettem. De olyan kis gyengének tűnik. 😐 Köszi a választ 😊 a
2016. jan. 9. 22:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi lehetett.

Beleszakadt a gyökér egy része, vagy a mozgatástól a rátapadt föld lemozdulásával leszakadtak a gyökérszőrök, vagy bármi.

Ültetéskor kell egy jó erős beöntözés, utána már nem szabad agyonöntözni. Ha megfogta, onnantól újra fogja hajtani a leveleket, remélhetőleg.

2016. jan. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mindkettő szárad el. Pedig a földje ugyan az, és a gyökere nem sérült, szerintem túl kicsi volt még a mozgatáshoz nem?
2016. jan. 16. 11:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. Ilyenkor már elég gyökere szokott lenni.

Fogalmam sincs, mi lehetett a baj, ehhez mindenféle részletet kellene tudnom.

2016. jan. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs mit rontottam el. De a színe igen érdekes... 😊
2016. jan. 17. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!