Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szobanövényt vegyek?

Milyen szobanövényt vegyek?

Figyelt kérdés
olyan szobanövény kellene,ami szép a szobában.Mit ajánlotok?
2010. márc. 25. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2010. márc. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy szoktam csinálni, hogy elmegyek egy virágüzletbe, vagy kertészetbe és azt a növényt veszem meg, amelyik szép a szobában.
2010. márc. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ehhez tudni kellene, hogy milyen helyre akarod: milyen fekvésü a szoba (melyik égtájra néz az ablaka), mekkora ablaka van, milyen melegre fütöd, stb.

A legtöbb helyen a zöldike (Chlorophytum comosum), Sansevieria, Dracaena jól elvan, de ha többet irsz a helyröl, akkor tudok még tippeket adni.

2010. márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mindig úgy veszek növényeket amit nem kell gondozni, heti 1x adok neki vizet és ennyi, mert általában kinyírom a növényeket:(

Orchideám van, Zamioculcas zamiifolia-m [link]

erről a növényről annyit kell tudni, hogy gyönyörű és ha 3 hétig nem locsolod akkor se lesz baja:) ez a fajta szokott lenni a plázákba. Van még egy fajta növényem de annak sajna nem tudom a nevét.

2010. márc. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

jajj, nekem meg az a bajom, h mindig túlöntözöm csórikáimat...

nekem is van olyanom, ami az uccsó válaszadónak, de persze nem elég dús, és néha "hisztis" is, mert sokallja a túlzott törődésemet :)

tudtok olyan növényt, amit gyakran kell öntözni? :)

2010. márc. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát a hínárt szerintem elég gyakran.
2010. márc. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A vizipálma azt szereti, ha vizben áll, a dieffenbachia is sok vizet igényel, a páfrányok szintén.
2010. márc. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A nap az délelőtt süti az ablakot,és a szekrény tetején vannak a virágok.az ablakok nagyok,a téli időben nagyon meleg a szoba.(központi fűtéses)
2010. márc. 27. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!