Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik hati mechanikus permete...

Fifi21 kérdése:

Melyik hati mechanikus permetezot valasszam?

Figyelt kérdés

Szeretnek venni hati mechanikus permetezot. Ezen a ket fajtan gondolkodok: www.toparuk.hu/GardenMaster-16-literes-mechanikus-hati-permetezo vagy szerszamaneten.hu/Hati-permetezo-J14-Magyar-14-l-es Nekem mar a kisebb literu is jo lenne. Viszont akkora az arkulonbseg. A dragabb annyival jobb, mint az olcsobb? Tudnatok segiteni? Melyek az elonyei es hatranyai a ket termeknek? Diszkertet fogok vele permetezni.

Eddig vallra akaszthatos volt, de az hamar tonkrement. Igy szeretnek strapabirot venni. Koszi.



#mechanika #permetezo
2016. jan. 20. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok ilyen dilemma volt, hogy az ár mennyiben függ össze az értékkel, de megnyugtató végeredmény még nem született. A magyar az a színétől eltekintve megfelel a már 50 éve gyártottnak, nehéz és elég drágák hozzá az alkatrészek (különösen a dugattyú). A külföldiek nyilván könnyebbek és szinte minden műanyag bennük. Össze kell vetni, hogy inkább veszel-e 5 évente egy olcsóbbat, vagy az örök életre készülsz. Nekem van 2 db 40-50 éves sárga magyar permetezőm, de unom már, hogy vagy csurog, vagy a hátamra folyik, vagy eltömődik és sajnálom azt a 3-4 ezer Ft-ot a dugattyúra. Vettem egy könnyű műanyag kínait 3 ezerért, tart, ameddig tart.
2016. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ezt a kínai permetezőt adják most a tuskóban 3500-ért.

Én is így vagyok vele, mint a kolléga, meguntam a magyart javítgatni, vettem egy kínait 3500-ért. (Apámnál is van egy ilyen kínai vagy 10 éve, nem sokat van ugyan használva, de bírja.)

Ha kiszórsz mondjuk évi 20 liter permetet, akkor legalább 20 évet bír nálad. (Ha nem hagysz benne semmilyen anyagot, kimosva teszed el.)


1200 körül vettem egy 2 m-es alumínium szárat a magyarhoz, erről a csatlakozókat levágtam, átraktam rá a kínaihoz kapott csatlakozókat, és így használom. Nem csak fához, hanem bármihez jobb így, mert távolabbról lehet szórni, nem a cipődet permetezed.

2016. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2016. márc. 20. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!