Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti elkezdtétek már a palánta-n...

Ti elkezdtétek már a palánta-nevelést? Paprika, paradicsom, stb?

Figyelt kérdés

Épp ezen az oldalon olvastam, hogy már januárban itt az ideje.

Rákerestem, inkább február végét, március elejét írják.

Ti hogy szoktátok?

Én eddig nem magam neveltem a palántát, hanem piacon vettem.



2016. jan. 23. 20:07
 1/7 anonim válasza:
Szerintem még várhatsz kicsit vele, de lehet, hogy tapasztaltabbak mást fognak mondani.
2016. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Általában 6-8 hét alatt nő kiültethető méretűre egy palánta, ha megfelelő körülményeket tudsz biztosítani neki. Ha most vetnéd a magot, március elejére érnének oda a palántáid.

Az elmúlt évek valamelyikében március 15-én még akkora havazás volt, hogy a sógorék is jöttek autópályát hómentesíteni. Én még korainak tartom.

2016. jan. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

múltkor április 8.-án volt hóesés.

és a májusi fagyosszentek is olykor bejönnek.

Én fűtetlen fóliasátorba sem vetek március közepénél hamarabb.

2016. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én március közepén-végén szoktam magot vetni, mert a májusi fagyos szentek előtt nem szeretem kiültetni a palántákat.
2016. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ó, annyira szeretném már csinálni, nem akarok még 2 hónapot várni vele!

de azt sem akarom, hogy tönkremenjenek a palánták, amiket hetekig nevelgetek.

az időjárás-előrejelzésben nem bízom, főleg nem a hosszú távúban.


tavaly én is május végén vettem minden palántát, akkor még nem nevelgettem.

de sokan hülyének néztek, hogy hova már, késő van ehhez, nem lesz belőle semmi, az övék már szép nagy, stb.

2016. jan. 24. 18:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Emiatt ne aggódj. Május végén még nem vagy elkésve. Volt olyan, hogy a május közepén kiültetett palántáim elfagytak és olyan is, hogy ugyan nem fagytak el, de a folyamatos hűvös időjárás miatt megálltak a növésben és nem hoztak termést később sem. Én inkább később ültetem ki egy-két héttel, minthogy megint így járjak.
2016. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát május végén palántázni későn is van már, hacsak nem laksz valami fagyzugos völgyben.

Normál magyar körülmények között április legvégén, május elején van itt az ideje, területtől és évjárattól függően.

Enyhe tavaszon, védett helyen (pl. lakóépületek között) sokan megkockáztatják, hogy kiültetnek párat már április közepén, mert ha nem fagy el, akkor korai termésük lesz. (Minél korábban van kiültetve, annál jobban megerősödik a palánta a nagy hőségek előtt, ami gyakran már már májusban bejön.)

Én, ha az időjárás engedi, április végén nekifogok, mert 6-800 palántát a derekam miatt nem tudok elrakni olyan gyorsan, de ha tényleg gyanús, hogy lesznek fagyosszentek, akkor inkább várok.


A palántanevelést kb. március 10-15 között szoktam elvégezni.

2016. jan. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!