Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktusz ültetés? Kinőtte a...

Feketemacsek kérdése:

Kaktusz ültetés? Kinőtte a kaktusz a cserepet, de nem tudom hogyan kell átültetni. Meg sem tudom fogni. Valami tippje van valakinek?

Figyelt kérdés

2016. febr. 4. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
gumikesztyű segíthet,de nem a fehér neylon,hanem amivel normálisan meg lehet fogni
2016. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Először előkészíted a nagyobb cserepet, amibe majd beülteted. A kaktuszt óvatosan körbetekered, vastagon újságokkal, így kitudod venni a helyéről sérülés nélkül.

Kb. így:

[link]

2016. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy van olyan vastagabb munkàs kesztyű,ha nem szoritod túlságosan,nem szúr át rajta.

Én is úgy szoktam.

2016. febr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is bőrtenyerű munkáskesztyűvel szoktam. De természetesen nem ilyenkor, mert most még telelnek. Majd a nyáron.

Biztos, hogy kinőtte a cserepet? Az emberek néha irreálisan nagy cserepekbe pakolják a kaktuszaikat. Ha esetleg teszel fel fotót, akkor megszakértjük.

2016. febr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kisebbeknél papírral is "foghatod", óvatosan kiborítod a cserépből, bele az újba. Nem szúr át rajta. Csak tényleg óvatosan kell, nehogy megsérüljön a növény.

Nagyobb, brutálisabb kaktuszoknál nikecelt ajánlanak általában, ezt még nem próbáltam mondjuk.

A kesztyű is jó általában, de van olyan aljas fajta, ami abba is beleakad és átszúrja. :D

2016. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,hasznosak voltak a tanácsok. Feltenném a képet, de a kommentembe nem tudom beilleszteni a kaktuszom képét.
2016. febr. 5. 13:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Felrakod mondjuk a Képfeltöltés oldalra, aztán a kapott direkt linket ide másolod.
2016. febr. 6. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2016. febr. 6. 15:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez olyan határeset, át lehet ültetni, de egy évet még ki is lehet húzni ezzel a cseréppel, ha tápoldatozod. (A kép felülről készült, a cserép a valóságban nagyobb, mint amilyennek a fotón tűnik. Én is szoktam kaktuszokat fotózni...)


Hát, ez tényleg egy életveszélyes fajta, nem könnyű úgy megfogni, hogy se a kaktusz ne károsodjon nagyon, se a kezed. A szőr között rendes tövisek is vannak, amik törékenyek.

1. Keresel egy új cserepet, aminek a belső átmérője úgy 20%-kal haladja meg a mostaniét.

2. Az új cserépbe teszel annyi földet, amennyit alá gondolsz. Cserepestől beleállítod a kaktuszt, megnézed, eleget tettél-e alá.

3. Vastagabb bőrtenyerű munkavédelmi kesztyűt húzol. A kaktuszt már ugye hetek óta nem öntözted, hogy összehúzódjon a föld, és keményen egyben maradjon.

4. Úgy fordítod, hogy a vízszintessel kb. 30-45 °-ot zárjon be, a cserép legyen felfelé. Egyik kezeddel a cserép szélénél óvatosan tartod a kaktuszt (nem is muszáj tartani, csak készenlétben legyen a kezed, ha elkezdene kiesni). Másik kezeddel a cserepet ütögeted bármilyen tárgyhoz. Én pl. úgy szoktam, hogy a földre terítek egy nejlont, fölötte az asztal lábához ütögetem a cserepet, így ha véletlenül el is ugrana a kaktusz, nem esik nagyot.

5. Észre fogod venni, ha megmozdult a föld a cserépben. Akkor akár le is fektetheted a kaktuszt az asztalra vagy a földre, és a cserepet kissé emelve - mozgatva - le lehet húzni róla. Ha szerencséd van, nem is kellett hozzáérned a kaktuszhoz.

6. Ha kijött a cserépből, akkor a földet fogva bele tudod tenni a kaktuszt az új cserépbe, és ha nem jó a szint, akkor ki is lehet így venni belőle.

7. Továbbra is a földnél megtartva, valami eszközzel kaktuszföldet öntesz mellé. Utána a földet tömöríted, ezt is lehet eszközzel, végül gyengén megöntözöd, hogy ne peregjen ki a föld.

Az eszköz, amivel földet szoktam önteni mellé úgy, hogy ne a kaktuszra menjen, mert a szőr között rosszul mutat: egy bonbonosdoboz tetejéből vágok egy szélesebb csíkot, az egyik végét kissé hegyesre vágom, középen meghajtom. Letéve rakok rá földet (közben másik kézzel a kaktuszt tartom) és ezzel a papírral irányítva tudom a földet szórni, persze, többször kell tölteni. Ha már megáll a kaktusz a helyén, akkor két kézzel lehet töltögetni.

Természetesen, ezt csak akkor csináld, ha már jó idő lesz kint, addig meg tarts hűvös helyen, különben nem lesz értelme átültetni, olyan ronda lesz akkorra.

2016. febr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!