Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez vírus, vagy mi gyilkolja a...

Ez vírus, vagy mi gyilkolja a virágaimat?

Figyelt kérdés
Kb 15 éve tartok szobanövényeket, kaktuszok, pozsgások és stb, eddig semmi baj nem volt, de tavaly, az előző ősszel ( 2014-es évben ) valami mint ha belevágott volna az egészbe, mint egy vírus úgy terjedt, ugyan úgy gondoztam évről évre a növényeim, gyönyörű nagyok voltak, pl volt egy majdnem 2 méter magas kaktuszom is, aztán hirtelen mint egy villámcsapás, egyik napról a másikra elkezdtek sorban kipusztulni, először csak havi 1-2 aztán hetente 2-3 is, és most ott tartok hogy a több mint 200 cserép szobanövényből alig van meg 20. Kétféle tünetet mutattak, az egyik mint ha túlöntözném és kirohadna, a másik meg a kiszáradás tüneteit mutatta. Akármit kezdek velük semmi sem hozza helyre, sem virágföld, sem kerti föld, sem máshonnan, messziről szedett föld, sem tápoldatozás, sem trágyázás, semmi egyszerűen semmit nem tudok velük kezdeni. Pedig semmi különlegeset nem csináltam velük, csak akkor ültettem át mikor vagy kinőtte a cserepét, vagy ha nem, akkor 2 évente volt földcsere ami a veteményes kertből volt szedve ami sertéstrágyával volt trágyázva. Eddig, ez alatt a kb 15 év alatt semmi baj nem volt velük ugyan úgy gondoztam őket végig, nyáron kint voltak télen bent a szobában, ( Télen ugyan abba a szobába kerültek vissza mint amelyikből kivittem, sosem cserélgettem őket, és nyáron is ugyan oda tettem őket minden évben ) gyönyörűen virágoztak és növekedtek, most meg pusztulnak ki sorban.

2016. febr. 9. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan betegség nemigen létezik, ami mindenféle dísznövényt egyformán kinyír. Még kártevő rovar sem valószínű ilyen. Inkább valami tartási probléma.

Lehet pl. túltápozás, túlöntözés (másféle talajnál másként hat a sok víz), vagy a sertéstrágya is égethet, ha nem teljesen földszerű, azaz büdös.

A kiszáradás gyakran azt jelenti, hogy a gyökerek elhalnak (akár túlöntözés miatt is), ezért fonnyad a növény. De pl. földigiliszta is lehet a cserepekben, bár furcsa lenne, ha mindegyikben lenne. (Azért megnézheted a kipusztult növények cserepében.)


A betegeskedőkről érdemes lenne képet felrakni.

2016. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Saját képeket csak holnap tudok feltenni róluk, de van pl zöldikém, az azt csinálja hogy mint ha kiszáradna összepöndörödik a levele és kifehéredik mint mikor nem kapnak elég fényt, az aloevera is azt csinálja, elfehéredik meg nyúlik meg puhul, akkor van olyan nemtudom milyen kis pozsgás levélvirág, ami hasonlóan néz ki mint az anyósnyelv kaktusz, röcskös a levelei csak kisfajta, és ha latörik a leveléből egy darab akkor olyan mint ha pókhálót húznék ki belőle, na ez meg azt csinálja mint ha agyonlocsoltam volna és megfagyasztottam volna, elpuhult és besötétedett, majndem feketére.


Akkor van vesszőkaktuszom is, ami kb másfél-két centis levelekből áll össze és az meg olyan tüneteket produlkál mint ha nem locsolnám, összeszikkadt, ráncos elsárgul és eldobálja a leveleit. Az agave-m is megkattant, vékony elfehéredett elnyúlt leveleket hoz amiket később eldobál.


A földet amibe ültetem őket mint már írtam a kertből veszem, amit minden tavasszal betrágyázunk, és onnan veszem a földet, ha találok benne trágyadarabot azt nem szoktam belerakni hanem kidobom félre.

2016. febr. 9. 17:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Holnap készítek saját képeket és felteszem, de ha teszemfel én vagyok a hibás, akkor miben? hisz mindig mindent ugyan úgy csinálok, a téli szobahőmérséklet is szinte állandó, 18-20 fok között van nyáron meg kint vannak az udvaron fák alatt, ahol kapnak fényt is, de nem is éri közvetlenül az erős napfény
2016. febr. 9. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!