Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nevelt már vki magról avokádót...

Nevelt már vki magról avokádót? Miért lett ilyen a levele? Mikor lesz ebből normális növény? Képpel!

Figyelt kérdés

Ez már kb. egy éves növény. Nagyon biztatóan indult, gyorsan nőtt, hosszú szára van, és csak a végén van levél. De azóta sem hozott túl sok levelet, és félig-meddig el is száradt. Locsoltam rendszeresen, és megnéztem, nem áll alatta a víz a kaspóban.

A félig elszáradt levelek mellett pedig most is hozza az új kis levelet.

Ha normálisan száradna el, az nem lenne baj, de ez tuti nem normális.



[link]


[link]



2016. febr. 14. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg nincs egyensúlyban: túl meleg a lakás, túl száraz a levegö, és túl sötét van neki.


Ha megjön a tavasz és jobbbak lesznek a körülményke, akkor megint rendbejön.


Emellett az avocado is is szakaszosan ledob egy csomó levelét, és ugyanígy egyszerre kijön sok levele, utána egy ideig semmi, azaz nem folyamatosan feljödik.

2016. febr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

én is ebben bízom, hogy tavasszal jobb lesz.

de a netes képeken már ennél kisebb növénynek is sokkal több levele van, mármint pár centivel a föld felett levelet hoz.

ez meg egy 30-40 centis szár, amin semmi nincs, csak a tetején, ezt sem értem.

2016. febr. 14. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:
A tied nö természetes módon, ami alulról elágazik, azt levágták vagy megsérült a hajtás.
2016. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem vágd kicsit vissza a növénykédet, hátha attól jobban beindul, és mindenképpen rakd napos/fényes helyre. Ezenkívul ez a fajta a párát is nagyon szereti.
2016. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
Nekem van egy jó tizenvalahány éves magról nevelt fám, az első 2-3 évben 20-30 cm-s volt és az év egy részét kopaszon töltötte, aztán a tetején mindig fejlesztett 5-8 levelet, majd megint ledobta az összeset egyszerre, s állt mint egy hurkapálca hónapokig, nem épp egy életteli eleven fa benyomását keltve. Aztán elhagyta valahogy ezt az idétlen szokását és ugyan még ma is olykor vedlik, s eldob pár héten belül egy csomó levelet, de sok rajta is marad és rögtön újakat növeszt.
2017. márc. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!