Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a házam előtt szeretnék...

Ha a házam előtt szeretnék kialakítani autóbeállítót - egész pontosan fűtéglákat lerakni néhány négyzetméteren - ahhoz milyen engedélyekre van szükség?

Figyelt kérdés
Gondolom az önkormányzat jóváhagyása kell hozzá? A kialakításon kívül egyéb költsége van ennek?
2016. febr. 20. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Mit értesz azon, hogy fűtégla?

2. Most mi van ott, ahová rakni akarod?

3. Pontosan a kapud elé akarod, vagy ez mellé?

2016. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál megmondják, hogy ott mi kell. De azt tudod hogy az akkor is közterület marad és az parkol oda aki akar?
2016. febr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Mit értesz azon, hogy fűtégla?"


Elbizonytalanodtam a nevet illetően. Ezekre az üreges betonkockákra gondolok, amelyeket be lehet ásni a földbe, és a résein kinő a fű.


"Most mi van ott, ahová rakni akarod?"


Kikopott fű, ami esős időben cuppogó sár.


"Pontosan a kapud elé akarod, vagy ez mellé?"


A kertkapu elé, nem a garázskapu elé.


"De azt tudod hogy az akkor is közterület marad és az parkol oda aki akar?"


Persze, de itt rengeteg hely van, nem hiszem, hogy valaki éppen odaállna. Ráadásul az utcában csak az parkol, aki errefelé lakik.

2016. febr. 20. 20:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Beton gyeprács v. gyephézagos térkő. :)

Először gyeptéglára gondoltam, aminek nem lett volna értelme, azért kérdeztem.


Ezt általában nem szokta engedélyeztetni a nép ilyen elhagyatottabb helyeken, mert nem valószínű, hogy bárki feljelentse az illetőt. Belvárosi környezetben már necces lenne.

Ha az autóbejáróba csinálnád, egyértelműen azt javasolnám, hogy vágj bele minden engedély nélkül. De ha nem oda megy, akkor - helyismeret nélkül - nem merem így kategorikusan azt mondani, hogy úgyse lesz bajod belőle. (Bár ez a valószínűbb.) De még rossz esetben is lehet rá kérni utólag fennmaradási engedélyt. (Amit persze nem biztos, hogy megadnak, ha más elképzelése van az önkormányzatnak.)


Ám ahogy a 2. írja, az a bombabiztos, ha megkérdezed az önkormányzatot.

Településenként változik a helyzet, de az a jellemző, hogy meg kell pontosan terveztetni valakivel, és a tervrajzot meg még egyéb hivatalos tervezési dokumentumokat beadni, plusz egy kérelmet mondjuk 3000 Ft-os okmánybélyeggel, ez alapján döntik el, hogy engedélyezik-e. Kocsibeállónál nem szokott gond lenni, de ilyen magánparkoló létesítése szerintem kétesélyes.

2016. febr. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hagyd a fenébe és vegyél egy motorot!
2016. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!