Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kinőtte ez a kövirózsa a...

Kinőtte ez a kövirózsa a cserepét?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan kell átültetni, vagy leválasztani róla az új hajtást?


[link]


[link]



2016. febr. 20. 21:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ez szegény nem kinőtte, hanem nagyon kevés fényt kapott és megnyúltak a levelei, etiolálódott.
2016. febr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Hát igen, a kövirózsa igényli a minél több tűző, perzselő napfényt, amit csak kaphat hazánkban. Melege van, tehát a biológiai folyamatok felgyorsultak benne, de nem kap elegendő napfényt, hogy a biológiai folyamatainak eleget tudjon tenni, ezért nyúlt meg. Így próbál minél több napfényhez jutni, hogy megnöveli a fényelnyelő felületét.


Talán még segíthetsz rajta, ha kiteszed kültérre, ott a hideg miatt lelassulnak a biológiai folyamatai, és talán kihúzza még tavaszig, a napfényes időkig.

2016. febr. 21. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem kövirózsa, inkább valami Echeveria lehet (a fényhiány miatt torzult állapot miatt nem vagyok biztos benne), de amúgy jól írják, rosszul tartod. Az ilyesmit télen világos, fagymentes helyen kell tartani félszárazon, és csak időnként emelkedhet a hőmérséklet 15 fokra, különben ilyen ronda lesz.

A cserepe egyáltalán nem kicsi neki, nagyjából most az ideális, a pozsgásokat nem szabad túl nagy edénybe tenni. Plusz a kaspót vagy mit dobd el messzire, mert amiatt nem tud elfolyni a felesleges víz, ami a fényhiányon kívül hozzájárult a jelenlegi állapothoz, sőt kirothadást is okozhat.

2016. febr. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem nőtte ki. Azonban ha szaporítani akarod vagy átültetni, akkor a cserép aljára egyharmad sóder vagy kavics, a többi közönséges kerti föld. A fikat leválasztod, előkészített cserépbe elülteted, belocsolod. Nagyon kevés víz kell neki, szinte gondozás mentes. A levele húsos és valószínűleg ezért gondolják az emberek, hogy fagymentesen kell teleltetni. Nekünk a terasz szélén szoktak telelni /hogy a cserép ne repedjen meg a téli csapadéktól/, és negyven éve még nem fagytak ki. Szeretni kell és gyönyörködni bennük.
2016. febr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

# 4

Fölötted írtam ugye, hogy ez nem kövirózsa. Az 101 %.

Igaz, Echeveriát írtam, de így nézegetve, mégis valószínűbb, hogy valami Haworthia-féleség.

2016. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szóval, 101%? Köszönöm O:((.
2016. febr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Volt ilyesmi vagy ezekhez hasonló kinézetű mielőtt megnyúlt?


[link]

[link]

[link]

2016. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg ilyesmi?

[link]

2016. febr. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem volt, hanem amikor megvettem, pont úgy nézett ki, mint most, csak az oldalából kinövő hajtás sokkal kisebb volt még. Egyébként kb 3 hete vettem, azóta kétszer volt locsolva, mégpedig úgy, hogy kivettem a kaspóból és alá öntöttem vizet, mert másképp nem lehetett hozzáférni, úgy hagytam egy félóráig kb, aztán a fölösleget leöntöttem alóla. Most pár napja az itt írtak miatt kitettem az ablakba, hogy több fény érje, bár szerintem eddig is megfelelő mennyiségű fényt kapott, túl meleg sincs itt és mivel pont ilyen volt, mikor megvettem, szerintem nincs megnyúlva, hanem alapból ilyen. Csak az oldalhajtása növekszik, ezért gondoltam,hogy azt talán le kéne róla választani és lehet, hogy úgy jobban érezné magát, de nem tudom, hogy hogy kell, mert sose csináltam még ilyet, félek, hogy megsérül...
2016. febr. 24. 15:14
 10/19 A kérdező kommentje:

Itt van róla még néhány kép, fölülnézetből is:


[link]


[link]


[link]


[link]

2016. febr. 24. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!