Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fenyőfa szaporítása magról...

Fenyőfa szaporítása magról házilag?

Figyelt kérdés

Egy duglászfenyő tobozát a fűtött szobában tároltam. A toboz kinyílt és könnyen kipotyogtak a magjai a pikkelyek közül. Ha ezeket elültetem, van rá esély, hogy akár egy is kicsírázzon? Vagy milyen "kezeléseket" kell végrehajtani az ültetés előtt (és után)?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. márc. 1. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Kertészetek is így szaporítják, magról.
2016. márc. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%

Nem kell semmilyen kezelés.

Vidd hűvösre egyelőre.

Ha nem homokos föld van a kertedben, hanem kötött, akkor csinálnod kell homokos földet, mert mélyre vetni nem lehet, sekélyen vetve meg (az öntözés miatt) összerepedezik, emiatt a gyököcskék megszakadhatnak.

Én kerti földet kevertem fele-harmada homokkal. Ezt elterítettem 5 cm vastagon, erre szórtam a magokat egyenletesen, erre fél cm homokos földet. (Így lett meg az eredeti talajszint.) Öntözőkannával kell óvatosan öntözni, hogy ne verje ki a magokat. A magok szintje nem száradhat ki, legalább kétnaponta öntözés. Már régebben foglalkoztam ezzel, de azt hiszem, kb. egy hónap után kezdtek kelni. (A módszer egy profi fenyőstől van.)

Előtte azért nézd meg a magokat, nem üresek-e, mert akkor felesleges a kínlódás.

2016. márc. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!