Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az alábbi növények megteremnek...

Az alábbi növények megteremnek homokos talajon illetve melyik alá érdemes tenni marhatrágyát?

Figyelt kérdés

-Paprika

-Paradicsom

-Hagyma(vörös, új, póré)

-Dinnye(görög, sárga)

-Borsó

-Bab

-Csemegeuborka

-Csemegekukorica


Illetve a trágyát hogy érdemes alkalmazni, belekeverni a földbe vagy felásni lerakni egy réteg trágyát rá földet és úgy elültetni?


2010. ápr. 1. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Hagyma, borsó, bab alá nem kell, a többi alá jó tenni. Én úgy szoktam, hogy kis árkot készítek (kb. 5-10 cm mély), és abba teszem a trágyát, a kis kapa segítségével összekeverem földdel, és sorba ültetem a palántákat. Vagy ugyanez egyenként, fészek-szerűen. Utána bőséges locsolás kell, inkább árasztás, vagyis nem a levelekre, hanem a töve köré jó sok víz.
2010. ápr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én egy kicsit nagyobba gondolkoztam, úgy szeretném, hogy kijelölök egy részt betrágyázom és rotációs kapával beforgatom!Ez így nem fogja kiégetni a növényeket?Vagy inkább most tavaszra már hagyjam, majd beforgatom ősszel és pihen jövő tavaszig?
2010. ápr. 1. 18:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Csodálom,hogy az első válaszolónak terem valami.

A Google-ban nézz utána,hogy melyik növényt lehet frissen trágyázott talajba tenni,és melyiket nem.

A trágyát terítsd szét a földön,és mélyen rotáld bele.Jó ha,van komposztod vagy szalmád közé.Akkor nem olyan erős a friss trágya.

2010. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Abban van talán köztünk a különbség, hogy én a SZÁRÍTOTT, KOMPOSZTÁLT marhatrágyát használom, évek óta sikerrel.
2010. ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még az előzőhöz: csak feltételezem, hogy a kérdező is erre gondolt, és nem az istállóból most kikerült friss trágyára.
2010. ápr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!