Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szemezni vagy oltani jobb?

Szemezni vagy oltani jobb?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk az ceruza vékonyságú vagy annál valamivel vastagabb vesszőkbe oltunk?

Hasítékolás,párosítás,szemzés vagy egyéb?

Hogy ered biztosabban és melyik a tartósabb a viharokkal szemben?

Párszor próbáltam szemezni,de nem eredtek meg.



2016. márc. 4. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják az augusztus végi szemzés a legjobb. Utólag jöttem rá hogy nem a legjobban csináltam én se. De így is meg eredt talán három szemzésem. Én is most kezdtem foglalkozni ilyesmivel. Az oltásaim nem sikerültek tavaly mivel azt is rosszul csináltam. Most már tudom hogy nyugalmi állapotban kell meg szedni az oltóvesszőt és nedvesen tartva hűtőbe tenni. Majd ezt oltani a már beindult fába. A vesszőim már bent vannak a hűtőben. Várom a rűgy pattanást és oltok.
2016. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha most ültettem el az alanyokat akkor lehet most tavasszal oltani rá? Vagy várja az alvó szemzés idejéig esetleg csak jövőre próbáljam meg?


Én oltottam már úgy,hogy tavasszal szedtem a nemeset és aznap vagy pár nap múlva oltottam be és szépnem meg is eredtek.

2016. márc. 4. 11:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha be vált csináld így én nem vagyok szakértő csak a saját tapasztalatom írtam le.
2016. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

másik forumon is ezt kérdezte valaki, olthatsz rá most is nem vesztesz vele semmit ha nem sikerül beszemzed alvóra.


körték mikor szoktak megindulni? én azt akarok majd oltani

2016. márc. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Legbiztosabb a nyári (hajtó) szemzés, azt nagyon nehéz elrontani, de jó alapanyagból jól elvégezve a tavaszi oltással is el lehet érni 100 %-ot.

Eredés szempontjából szerintem a legjobban eredő oltás a párosítás, de az azonos vastagságú alanyba végzett hasítékolás is közel azonos eredményt ad. (Vastagabb alanyba meg a héj alá oltás a legjobb.)

A hasítékolás az első évben jobban bírja a viharokat, mert ott a csapot két oldalról fogja az alany, nem csak az ilyen-olyan minőségű forradáson múlik, hogy kitörik-e. (Nagyon erős növekedés esetén, szeles helyen, érdemes visszacsípni a hajtást, vagy megkötni, ha van mihez.)

A következő évtől már nincs különbség igazából. Persze, ha hosszú hajtás nőtt az előző évben, akkor azt érdemes erősen visszavágni, hogy ne tudjon belekapaszkodni a szél, majd a következő évtől jobban engedhetjük nőni.


Jól írja az előző, most próbáld oltani, aztán ha nem sikerül, akkor hajtószemzés, ha az sem sikerül, akkor alvószemzés.

2016. márc. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!