Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a különbség az ékszíjas...

Mi a különbség az ékszíjas kapálógép, meg a reduktoros között, melyik jobb? Márkából Briggs & stratton vagy az MTD jobb?

Figyelt kérdés
Az egyik kereskedő ezt a két fajtát adja el.160 ezer ft-ért ékszíjasból 6.5 lóerőset(gumikerékkel), reduktorost meg az olcsóbb 120 ezer 7,5 lóerős(gumikerék nélkül). Ő az ékszíjast ajánlja több sebességgel.

2016. márc. 11. 14:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

A reduktorosról fogalmam sincs, de az biztos, hogy én a Briggs mellett tenném le a voksom. Nekem bizonyított, legalábbis fűnyíró terén szerintem nincs, és nekem nem is kell jobb.

Tudom, ez kissé elfogult válasz, de ha egy fűnyíró 25 éves és még mindig gond nélkül üzemel (az egyik, a másik pedig 13 éve), az számomra teljesen meggyőző érv. :)

2016. márc. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%

Az MTD felejtsed el egy életre,bármiről is legyen szó .

Hiteltelen egy gyártó ez .

2016. márc. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
A Briggs & Stratton nem gyárt kapálógépet! Az motorokat gyárt kerti gépekhez. Pl: szentkirályi, MTD, Agrimotor és egyéb kerti gépgyártók számára. Van még más motorgyártó is.Pl.Tecumseh, Honda. A Honda szerintem jobb a Briggs-nél. Ha szűk helyen kell forgolódni (pl.szőlősorok között), szerintem az ékszíjas nem a legjobb választás. Egyszer próbáltam a haver ékszíjas Honda-ját, és több kárt csináltam a szőlőben, mint hasznot. Te tudod mire, és hol szeretnéd használni.
2016. márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Persze szántóföldön 30 ár területen kukorica, burgonya, répa művelésénél venném segítségét, később meg kaszát is vennék rá. Úgymond szeretném ha minél több dologra lehetne használni.
2016. márc. 11. 17:18
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Mtd-t ne vegyél semmi pénzért. Utólag tudtam meg hogy egy szemét valami , fűnyíróm van ilyen. 3 Éves és fűstől eszi az olajat. A Briggs az jó. Nekem most ment tönkre a kapálógépem tegnap előtt Briggs volt 20 évet ment hiba nélkül. Eltört a gyűrű és annyi a hengernek. Javítani nem nagyon éri meg. A régi Briggs fűnyírómat 40 ezerért akarták felgenerálozni. Vettem a rotációsra egyx Honda motort mert Briggs épp nem volt. De ez még talán jobb is.
2016. márc. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
hát ha szántón akarsz vele dolgozni, és ilyen sokrétűen akarod használni, akkor az ékszíjas lehet hogy jobb választás. Azzal lehet az áttételt variálni, mondjuk kötöttebb,vagy szárazabb talajnál lassabba haladni...
2016. márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én sem tudom, milyen az a reduktoros, pedig 3 rotám van jelenleg, mind más célra. :)

A Honda motor bizonyult nálam legjobbnak, de a Briggs is tartós, csak nehezebben kezelhető. De hozzá kell tennem, hogy az új Briggs-eket nem ismerem, az enyém régebbi.

Az sem mindegy a választásnál, hogy a ház végében van a kert, vagy a kocsiban akarod kivinni a falu végére. Ha kocsiban szállítod, akkor olyan kapát vegyél, aminél a motor meg a szarv egy bilincs oldásával levehető a hajtóműről, és két darabban tudod emelgetni.


Sorközművelésre meg vegyél 25-ért egy felújított Robi 52-t, vagy hasonlót.

2016. márc. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Reduktoros, az az adapteres, amiről a motort le lehet venni és más adapterre teszed rá.
2016. márc. 11. 20:45
 9/17 anonim ***** válasza:

Ja, értem, ezt írtam bilincsesnek. Akkor nagyon jó, ha kocsiban hordod a gépet, és nem vagy súlyemelő alkat.


Nem tudom, létezik-e még manapság röpsúlyos kuplung az új gépeknél, de ha igen, akkor ettől őrizkedj. Csak kézi kuplunggal lehet azonnal megállni, ha szembe jön bármi akadály. A röpsúlyos a motorfordulat leeséséig megy még egy-két araszt, és ez igen nagy szentségelésekkel tud járni...

2016. márc. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 vatafak ***** válasza:
0%
motor=briggs
2016. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!