Kezdőoldal » Otthon » Kert » Locsolás háti permetezővel?

Locsolás háti permetezővel?

Figyelt kérdés

Rengeteg szobanövényem van, sokszor kell a csaphoz fordulni. Lehetséges egy háti permetezőt ilyen célra használni? (nyilvány újat)

Vagy létezik ehhez hasonló célszerszám? Mert én nem találtam. Másokban hogyhogy nem mutatkozik igény ilyesmire?



2016. márc. 11. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi víz kellene?
2016. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én is locsoltam már így, csak levettem a porlasztót.

Úgy meg az a baj, hogy mindenfelé csöpög, ha elzárod is.

Elég lenne csak kitágítani a porlasztó lyukat.


Több helyen is láttam, hogy a köztéri oszlopokon kb méter magasan lévő virágokat háti permetezővel öntözték.

2016. márc. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

[link]


Ha csak locsolni akarsz vele, akkor olyan kell, aminél a hajlékony cső közvetlenül a háti tartály fenekéhez csatlakozik szabadon, minden pumpa közbeiktatása nélkül, a kezedben tartott másik végen pedig egy hüvelykujjal működtethető nyitó/záró szelep van (lásd a csatolt linken látható laboratóriumi üvegpalackot). Attól tartok, hogy a permetezők felépítése nem ilyen.

2016. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


1. 15-20 literről lenne szó. Összességében nem sok, de mivel a növényeim többsége kisméretű, ezért fél literesnél nagyobb kannával nem lenne meg a szükséges finomkoordináció a víz adagolásához és a kanna megfelelő pozícionálásához.


2. Örülök, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal, ugyanakkor nem értem, hogyha kereslet lenne rá, miért nincs kínálat. A csöpögés pedig lehet, hogy csak az adott típusra jellemző, de mivel szerencsére pár ezerért lehet kapni egy manuálisat, összességében teljesen mindegy.


3. Én sem találtam hasonló kialakításút, de még nézelődök. A legjobb megoldás talán a barkácsolás lenne. Elviekben egyáltalán nem bonyolult, csak az alkatrészek -felteszem- nincsenek ilyen erős és rendszeres mechanikai igénybevételre felkészítve.


2*: Te milyen mechanizmusúval locsoltál? Elektromos szivattyú alternatívát jelentene, de annak a megrongálását már komolyan meg kell fontolni.

2016. márc. 11. 22:40
 5/10 anonim ***** válasza:

nagyjából ilyen permetezőt használtam.

[link]

2016. márc. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem az alábbi problémák lehetnek:

- Vállmagasság felett nem tudod használni.

- Vékony és erős sugárban jön a víz, szétcsapja a földet, ha nagyon pumpálod. Ha nem pumpálod, akkor meg nagyon sok ideig tart, mert csak vékonyan csordogál. (Természetesen szórófej nélkül kell használni.)


Csepegés nem az illesztéseknél lehet, ha jók a tömítések, hanem a cső végén, mert a szórócső a szelep elzárásakor még tele van, és ha lefelé tartod, mert ott vannak a növények, akkor ki fog csepegni egy kevés, mire fel tudod emelni. Esetleg ha 10 centisre vágod a szórócsövet, akkor gyorsan tudod billenteni. De így is lassú az öntözés szerintem.

2016. márc. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

" csöpög, ha elzárod is"


ami abból fakad, hogy a csap és a szórófej közötti csőből kifolyik a víz, ha vízszintesnél kisebb szögben tartod.


De ezt szerintem egy szűkítővel lehet orvosolni ha le van véve a szórófej, vagy a szórófej lyukát kell kicsit tágítani, hogy ne vágja a földet, de ne is folyjon ki a víz a gravitáció miatt.


Ha ez megoldott, akkor, ha elzárod utána nm fog csepegni, és 10 méter magasra is tudsz locsolni (ha olyan csöved van)


Elképesztő ez a sok inkompetens válasz.

Minek írnak, ha normálisat nem tudnak?

2016. márc. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell bonyolítani..a gazdaboltokban lehet kapni olyan pumpás spricnit, melyet üres kólá, üdítős-ásványvizes palackra fel lehet csavarintani. Előtte megtöltöd, aztán csak elpumpálod..és egy kis gomb segítségével működésbe hozod...


halkan, kellemesen spriccel, oda és úgy ahogy szeretnéd..


pár napja láttam meg a gazdaboltban, azóta mindenre ezt használom. még a kocsit is ennek segítségével fújom be mosószeres vízzel.


teljesen felesleges, és macerás nagy cuccokat cipelni...egyszerűen, könnyedé. a kertbe pont jó a háti permetező, de kisebb, szűkebb helyre nem...megasztán nehéz is mint a rosseb..

2016. márc. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
megnézném, a kezed, miután 20 litert kisprickolsz azzal a szarral
2016. márc. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

6. Nem közvetlenül a földre, hanem az alátétbe locsolok, tehát ez nem akadály. Ha mégis túl erős a sugár ,csökkenthetem a nyomást, vagy a cső végére erősíthetek egy tágabb szakaszt, vagy valami hasonlót. Szerintem lehet ezzel játszadozni.


7. Vagy ezt csinálom, vagy mint a hatos kolléga említette, visszavágom a szelep környékéig a csövet, ha a sugár karakterisztikája nem megfelelő.


8. Habár látom benne a potenciált, ez az eszköz az én esetemben nem hozna javulást. Másfél liter nem sokkal jobb mint fél, főleg ha újratöltések alkalmával még a fej le- és felcsavarásával is bajlódni kell. Abban viszont teljesen igazad van, hogy egy szűkebb lakásban gondot jelentene a permetezővel történő haladás, ez a probléma itt nem áll fent. A súlyával pedig megbirkózok, ha egy kis hátmunkával nyerek 10 percet.


Rendben, köszönöm a válaszokat. Ezek alapján veszek egy háti permetezőt, kitágítom a szórófej nyílását vagy visszavágom a csövet, akár még barkácsolok is rajta, s remélhetőleg működni fog.

2016. márc. 12. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!