Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az orchideának (nagyon sajnálo...

Az orchideának (nagyon sajnálom nem tudom leírni de ne piszkáljatok kérlek! ) Szóval az orchideának mi kell az életben maradáshoz? Köszi a normális válaszokat!

Figyelt kérdés

2016. márc. 16. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Orchidea.


Tápanyag, víz, napfény és levegő kell neki, mint a növényeknek általában.

2016. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom de pl milyen fényviszony ill. mennyi víz?? Bocs az én hibám nem volt konkrét a kérdés!! :)
2016. márc. 16. 20:55
 3/8 anonim válasza:
Nekem van Orchideám szerintem olyan helyre tedd ahol sok a napfény ne öntözd túl én igy csinálom és gyönyörű
2016. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szóval ne árnyékba hanem oda ahova legjobban süt a nap
2016. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Közös barátunk válasza:

[link]

2016. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sokféle orchidea van, éppen úgy, mint pl, fenyő és mindegyiknek megvan a maga sajátos környezeti igénye, többnyire annak megfelelően, hogy hol volt az eredeti élőhelye a természetben. A kereskedelemben leginkább kapható pillangó orchideának (Phalaenopsis) széles, lapos, hosszúkás nyelvszerű levelei vannak és vastag, gilisztára emlékeztető szürkés-zöldes léggyökerei. Ha erre gondolsz, akkor világos, de nem tűző napos helyen kell tartani, a direkt napfény sokszor égési foltokat okoz a levelein. Amint a léggyökérzete mutatja, őshazájában fák ágvilláiban összegyűlt, korható faágakat és leveleket tartalmazó laza közegben él, ahol a csapadékvíz átfolyik csak a gyökérzeten. Ennek megfelelően, ha tál van a lyukas cserép alatt, akkor soha ne álljon víz az alátét tálkában, ha díszes zárt kaspóban van, akkor sem szabad, hogy pangó vízben legyenek a gyökerek. Emiatt inkább vízzel kell permetezni az ültetőközeget és a közegből kinövő gyökereket, naponta több alkalommal. Az is jó megoldás, ha hetente egyszer fél órára a cserepet vizes vödörbe állítod, hogy a gyökereket ellepje a víz, majd utána ki kell emelni, hagyni lecsepegni a vizet és mehet vissza a növény a helyére. Ez persze attól is függ, hogy mennyire meleg és száraz a környezet, mert lehet, hogy egyik helyen elég ezt hetente egyszer elvégezni, máshol meg hetente kétszer lehet rá szükség. Pár éve láttam egy elhalt tulajdonos lakatlan házát, ahol talán 1 éve sem volt locsolva az orchidea a félig lehúzott redőnyök mögött, de olyan magas volt a levegő páratartalma, hogy a léggyökereivel onnan vette fel a vizet a növény, amihez hasonló nagyot még üvegházban sem gyakran láttam.
2016. márc. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az ablakpárkányon van (belül), a radiátortól távolabb, illetve nálunk alig meleg télen is, de ahol rendesen fűtenek ott nem raknám fölé. Az ablakot ha nyitom, akkor a felét és csak bukóra így a huzat nem éri olyan drasztikusan. A nap mindig besüt rá. Locsolni nem locsolom, heti egyszer áztatom. Átlátszó műanyag cserépben van + átlátszó műanyag kaspó. Kiveszem a kaspóból. Van egy vödröm direkt erre, engedek bele annyi vizet, hogy a cserép szájáig éppen ne érjen fel, beleteszem, 2 órát áll benne aztán lecsöpögtetem. Heti egyszer kell megcsinálni, minden 2. héten kap a vízbe orchidea tápoldatot is. Ha elvirágzik a szára elkezd leszáradni, ha teljesen leszárad levághatod, ha csak a vége akkor csak a száraz részt és majd lentebb lesz oldalág amin jön az új virág. Ez lehet több hónap is akár. Ha nem akar hajtani, akkor csökkentsd a locsolást. Én kb 3 hetente áztattam és egyszercsak elkezdett hajtani és gyönyörűen kivirágzott. Fontos az egyenletes hőmérséklet, nagyon meleg fűtést nem viseli jól.
2016. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon sokat segítettetek! :)
2016. márc. 17. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!