Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mandarinfa: mikor vihetem ki...

Mandarinfa: mikor vihetem ki az erkélyre? (kelet-délkelet fekvésű,1. emelet)? Miért hullottak le a levelei télen?

Figyelt kérdés

Lépcsőházban teleltettem, kb. 12 fokon. Havonta kétszer adtam neki vizet. Mikor várhatom, hogy leveleket fog hajtani?


A fát tavaly júliusba kaptuk.



2016. márc. 18. 09:07
 1/5 A kérdező kommentje:
A fát világos helyen teleltettem, és alkalmanként bukóra kinyitottam az ablakot, hogy érje a levegő és legyen egy kis pára.
2016. márc. 18. 09:10
 2/5 anonim ***** válasza:

10-3 ig elég jó idő van akkor sztem ki lehet rakni,

nekem még csak 2 ablak közt van egy kicsi,

zacskóval le van takarva így jó párás, már 2-3 levél kezd nőni rajra

2016. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha világos, napos a lépcsőház, akkor nem fontos elkapkodni.

El lehet éppen kezdeni a kiszoktatást, de kényelmetlen állandóan hurcolászni a fagyveszély miatt.


Helyesen tartottad alapvetően, a levélhullásra ilyen ötleteim vannak:

- tápoldatot öntöttél rá

- fagyos időben rányitottad az ablakot

- nem figyeltél oda, és egyszer kiszáradt két öntözés között

- túl nagy a cserepe, túl sokat öntöttél rá, és még ennyi öntözés is sok volt neki

- kártevők

- ha nyilvános lépcsőház, akkor valaki ráöntött valamit, amit nem kellett volna

2016. márc. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Mikor várhatom, hogy leveleket fog hajtani?"


Én úgy tudom, a citrusfélék örökzöldek.

Ha egy örökzöld lehullajtja az összes levelét, annak vége van.


Ha mégis kihajtana, írd meg légyszives. Nyilvánosan megkövetlek majd, és alaposan fel fogom frissíteni a citrusfélékkel kapcsolatos - ezek szerint elavult - ismereteimet.

2016. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A citrusok bizonyos tartási körülmények között, pl. meleg és/vagy sötét lakásban való telelés alatt, vagy ha rájuk nyitják kinti mínusznál az ablakot, stb., gyakran le szokták hullatni a leveleiket. Ha a csupasz állapot nem tart sokáig, meg ez idő alatt nem követnek el semmi galádságot velük (pl. túlöntözés, tápoldatozás), akkor tavasszal, jó körülmények közé kerülve ismét kilevelesednek.

Tudni kellene, hogy itt mi okozta a csupasz állapotot, akkor lehetne tippelni, hogy ki fog-e még hajtani valamikor.

2016. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!