Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fokföldi ibolyát, hogy lehet...

Fokföldi ibolyát, hogy lehet postázni?

Figyelt kérdés

Fokföldit ,hogy lehet postázni. gyökeres állapotban vagy már mikor levele van?

És dobozban hogy helyezzem el? mennyit birnak ki a postán stb....



2016. márc. 18. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Fokföldről ingyenesen! Viccet félretéve.Nem adok neki sok esélyt,hogy kibírja.Nagyon törékeny a levele.
2016. márc. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most akkor milyen állapotban (méretben) van, amit postázni akarsz?


Bármit lehet postázni, legfeljebb bonyolult csomagolást igényel, vagy "törékeny" felárat.

Én szoktam mindenféle növényt postázni, minimális károsodás esetleg lehetséges a legnagyobb gondosság mellett is, mert a postások konkrétan fejre fordítják meg két méterről bedobják a sarokba, saját szememmel láttam.

2016. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
3 cm gyökete van. 1000km-t utazna. Sajnos én is láttam ,hogy dobálják a dobozokat. nem tudom ,h csomagoljam be az útra :(
2016. márc. 19. 02:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát csak egy alig gyökeresedni kezdő levél? Az nagyon egyszerű, egy felnőtt növény lenne problémásabb.

Benedvesítesz egy negyed lap kéztörlőt, ne legyen vizes, csak éppenhogy nyirkos. Rátekered a gyökérre meg a levél szárára, vigyázva, hogy a gyökérkezdemények ne törjenek le.

Beleteszed egy kis nejlonzacskóba, a végét elkötöd, pl. a két csúcsát egymással, vagy csak úgy összefogva egy csomót kötsz a nyitott végére. (Egy kis levegő maradjon azért benne.)

Keresel egy kis méretű, 2,5 cm-nél laposabb dobozt. Ha szükséges, pl. egy vékony bombonos dobozból is lehet gyártani. Beleteszed a levelet, lazán összegyűrt újságpapírdarabokat teszel mellé, hogy ne rázódjon. Belerakod egy akkora borítékba, amibe belefér, és feladod.


Ha nem vékonyabb a doboz 2,5 cm-nél, akkor csak ajánlottan lehet feladni, ami, ha jól emléxem, plusz 280 Ft, én nem szeretek erre költeni. Inkább elsőbbségiként add fel, hogy ne hányódjon két hétig a postán, az csak 55 Ft plusz.

Ha becsomagoltad, ne tárold túl sokáig a meleg lakásban, jobb híján hűtőbe is be lehet tenni, ha nem hűt túl erősen. És a címzettnek szólj, hogy amint megkapta, azonnal bontsa ki, adjon levegőt a levélnek, mert erősen oxigénhiányos lesz (de ki fogja bírni).

2016. márc. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, 1000 km, ezt nem vettem figyelembe.

Nem tudom, mennyi ideig megy így, 2-3 nap még belefér, ha levegő van a zacskóban.

Hosszabb idő esetére szerintem:

A nedves kéztörlőre (a száron) tekerj folpack vagy alufóliát. Fontos, hogy ne legyen nagyon vizes, ne nedvesítse át a csomagolást. Ekkor jön mondjuk egy bombonos doboz alja, ott a papírt 2x2 helyen átlyukasztva spárgával hozzá lehet kötni a levél szárát két helyen. A levél lemeze érjen hozzá a doboz széléhez, hogy ne tudjon kirázódni a kötésből. A levéllemezt is meg lehet kötni, óvatosan, persze. Ekkor rá a dobozfedél.

A dobozt le kell zárni széles ragasztószalaggal, és egy ráragasztott fénymásoló papíron egyből meg is lehet címezni, de be is lehet csomagolni akár az egészet. Ilyen plusz csomagolás esetén telibe is lehet ragasztószalagozni a doboz alját, nehogy mégis kiüssön rajta a nedvesség.

2016. márc. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. márc. 19. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!